XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 15 listopada 2020 r.

• Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz IV Światowy Dzień Ubogich pod hasłem Wyciągnij rękę do ubogiego”. Z tej okazji parafialny zespół Caritas po Mszach św. prowadzi zbiórkę pieniędzy dla najuboższych. Złożone ofiary zostaną przeznaczone na rzecz: „Domu Chleba” w parafii oo. barnabitów, dziewcząt w Domu Samotnej Matki im. Teresy Strzembosz w Chyliczkach pod Warszawą i kampanii „Chleb dla Syrii”. Szczegóły akcjiorędzie papieża Franciszka znajdują się na parafialnej stronie internetowej.

• Przygotowaniem do I Komunii św. są cotygodniowe niedzielne Msze św. o godz. 10.30 i comiesięczna konferencja dla dzieci i rodziców. W związku z udzieleniem przez kard. Kazimierza Nycza dyspensy we Mszy św. można uczestniczyć online. Katecheza dla dzieci po Mszy św. zaplanowana na dziś ze względu na pandemię nie odbędzie się. Spotkanie tylko dla rodziców w czwartek 19 listopada o godz. 19.30 będzie online. Transmisja na stronie parafialnej i na stronie Centrum Opatrzności Bożej. Można także przyjść do Świątyni, w której może przebywać 215 osób.

• Wspólnota Rodzinna Woda Życia zaprasza małżonków na otwarte spotkanie modlitewne dzisiaj o godz. 15.00 w dolnym kościele. Szczegóły na plakacie w pylonie.

• Od jutra rozpoczyna się nowenna do bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewicy, której relikwie znajdują się w naszej Świątyni. Tekst nowenny dostępny jest na parafialnej stronie internetowej.

• Rycerstwo Niepokalanej serdecznie zaprasza na otwarte spotkanie formacyjno-modlitewne, które odbędzie się w środę po wieczornym różańcu ok. godz. 19.10.

• Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

• Msza św. w języku angielskim zostanie odprawiona w sobotę 28 listopada o godz. 17.00 w dolnym kościele.

• Przyjmujemy jeszcze wypominki za zmarłych, za których Msze św. będą odprawiane w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 18.00. Wypominki przyjmowane są w zakrystii i kancelarii.

• Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych, choćby tylko w myśli, przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, w tym roku dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Pełny tekst dekretu znajduje się na parafialnej stronie internetowej.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie epidemii, o zdrowie duszy i ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy św.

• Kancelaria parafialna czynna jest normalnie. Od września także w poniedziałki w godz. 19.00-20.00.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wejście od strony budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. W Świątyni może przebywać maksymalnie: w kościele górnym – 215, w kaplicy 3 – 16, w dolnym kościele – 126, na chórze – 20. W dolnym kościele jest transmisja głosu z górnej Świątyni. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je w dni powszednie.

• Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać.