XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA, 8 listopada 2020 r.

• Dziś obchodzimy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. O godz. 15.00 będziemy się modlić szczególnie za chrześcijan prześladowanych w Republice Środkowoafrykańskiej, najbiedniejszym kraju Afryki.

• W środę 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Pierwsza Msza św. o godz. 10.00 będzie w intencji Ojczyzny z udziałem władz państwowych. Pozostałe Msze św. o godz. 12.00 i o godz. 19.18, ponieważ zapraszaliśmy wszystkich darczyńców w Polsce i za granicą, abyśmy zjednoczyli się w modlitwie za Ojczyznę, o godzinie przypominającej rok odzyskania przez Polskę niepodległości. Różaniec tego dnia będzie o godz. 18.30.

• Po Mszy św. o godz. 19.18 zapraszamy do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych w naszej Świątyni i w Państwa domach przy zapalonych Świecach Niepodległości.

• W środę kancelaria parafialna będzie NIECZYNNA.

• Zachęcamy do włączenia się w comiesięczną modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa będące w kryzysie, która odbywa się w II środy miesiąca podczas Mszy św. wieczornej. W tym miesiącu wyjątkowo o godz. 19.18.

• Wspólnota Rycerstwo Niepokalanej zaprasza do śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP i modlitwy różańcowej w kaplicy Najświętszego Sakramentu o godz. 10.50 w każdą II sobotę miesiąca.

• Z okazji obchodzonego za tydzień IV Światowego Dnia Ubogich parafialny zespół Caritas przeprowadzi w sobotę i niedzielę (14 i 15 listopada) zbiórkę pieniędzy dla najuboższych.

• Przygotowaniem do I Komunii św. są cotygodniowe niedzielne Msze św. o godz. 10.30 i comiesięczna konferencja dla dzieci i rodziców. W związku z udzieleniem przez kard. Kazimierza Nycza dyspensy we Mszy św. można uczestniczyć online. Katecheza dla dzieci zaplanowana na niedzielę 15 listopada ze względu na pandemię nie odbędzie się. Spotkanie tylko dla rodziców w czwartek 19 listopada o godz. 19.30 będzie online.

• Wspólnota Rodzinna Woda Życia zaprasza małżonków na otwarte spotkanie modlitewne w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w Instytucie Papieża Jana Pawła II. Zapewniamy opiekę nad dziećmi. Szczegóły na plakacie w pylonie.

• Przyjmujemy jeszcze wypominki za zmarłych, za których Msze św. będą odprawiane w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 18.00. Wypominki przyjmowane są w zakrystii i kancelarii.

• Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych, choćby tylko w myśli, przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, w tym roku dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Pełny tekst dekretu znajduje się na parafialnej stronie internetowej.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie epidemii, o zdrowie duszy i ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy św.

• Kancelaria parafialna czynna jest normalnie. Od września także w poniedziałki w godz. 19.00-20.00. Wyjątek 11 listopada (Narodowe Święto Niepodległości).

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wejście od strony budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. W Świątyni może przebywać maksymalnie: w kościele górnym – 215, w kaplicy 3 – 16, w dolnym kościele – 126, na chórze – 20. W dolnym kościele jest transmisja głosu z górnej Świątyni. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je w dni powszednie.

• Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać.