XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 11 października 2020 r.

• Dzisiaj obchodzimy XX Dzień Papieski, którego hasłem są słowa „TOTUS TUUS”. Mszy św. o godz. 9.00 sprawowanej w intencji darczyńców Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przewodniczył będzie kard. Kazimierz Nycz. Po Mszach św. przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich środowisk (stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia).

• Koncert „Mazowsze w hołdzie św. Janowi Pawłowi II” w wykonaniu Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” został PRZENIESIONY na termin późniejszy.

• Koncerty, które miały się odbyć 16 i 18 października w naszej Świątyni zostały ODWOŁANE. Msze św. odprawiane są w górnym kościele.

• Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane w niedziele o godz. 15.00, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Dzieci, zwłaszcza te, które przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy szczególnie w środy.

• Po każdej Mszy św. przyjmujemy zapisy do nowej grupy przygotowujących się do bierzmowania. Zapraszamy młodzież, która rozpoczęła naukę w klasie VIII.

• We wtorek obchodzić będziemy wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. Podczas Mszy św. wystawione będą jego relikwie. Tego dnia rozpocznie się nowenna do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do modlitwy w tym szczególnym czasie. Teksty obu nowenn zamieszczone są na parafialnej stronie internetowej.

• Zachęcamy do włączenia się w comiesięczną modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa będące w kryzysie, która odbywa się w II środy miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00.

• Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w środę w dolnym kościele o godz. 19.15.

• W czwartek obchodzić będziemy Dzień Dziecka Utraconego. Śmierć dziecka, to stracone nadzieje i marzenia. Naszą modlitwą otoczmy rodziny doświadczone tym bólem.

• W piątek 16 października przypada 42. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W naszych modlitwach dziękujmy Bogu za świętego Papieża Polaka.

• Przypominamy, że przygotowaniem do I Komunii św. są cotygodniowe Msze św. o godz. 10.30 i comiesięczna konferencja dla dzieci i rodziców. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.30 schodzimy na katechezę do dolnego kościoła. Spotkanie tylko dla rodziców w czwartek 22 października o godz. 19.30 w dolnym kościele. Więcej informacji na stronie internetowej.

• Za tydzień Niedziela Misyjna. To dzień szczególnej modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie. Taca z tego dnia zostanie przeznaczona na misje.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• Trwają katechezy Drogi Neokatechumenalnej dla dorosłych i młodzieży w naszej parafii. Odbywają się one we wtorki i czwartki o godz. 20.00.

• Zapraszamy na spotkania grup parafialnych. Szczegółowe informacje dotyczące spotkań można uzyskać w zakrystii lub na stronie internetowej.

• Przyjmujemy wypominki za zmarłych, za których Msze św. będą odprawiane w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 18.00. Wypominki przyjmowane są w zakrystii i kancelarii. Wyczytywanie imion będzie 1 i 2 listopada w czasie procesji.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się:
    » po Mszy św. o godz. 7.00,
    » 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00,
    » od godz. 17.30 do 18.00.
    w niedzielę 15 min. przed Mszą św.
    Przy tej okazji przypominamy, że aktualnie istnieje realna, daleko większa niż na początku pandemii, możliwość osobistego uczestniczenia we Mszy św. i przyjęcia Komunii św. sakramentalnej w dni powszednie.

• Kancelaria parafialna czynna jest normalnie. Od września także w poniedziałki w godz. 19.00-20.00.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wejście od strony budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci typu hulajnogi, rowerki zostawiamy w pylonie przy wejściu do Świątyni.

• Przypominamy, że w Świątyni nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

• Dziękujemy za ofiary, które przesyłacie bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać.