XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 4 października 2020 r.

• Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane w niedziele o godz. 15.00, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

• Po każdej Mszy św. przyjmujemy zapisy do nowej grupy przygotowujących się do bierzmowania. Zapraszamy młodzież, która rozpoczęła naukę w klasie VIII.

• Dzisiaj rozpoczyna się nowenna do bł. Honorata Koźmińskiego, a w sobotę nowenna do bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zachęcamy do modlitwy w tym szczególnym czasie. Teksty obu nowenn zamieszczone są na parafialnej stronie internetowej.

• Jutro obchodzić będziemy wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Wystawienie relikwii podczas każdej Mszy św.

• Wspólnota Apostolstwa Miłosierdzia i Dobrej Śmierci zaprasza do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich dusz w czyśćcu cierpiących i za zatwardziałych grzeszników we wtorek o godz. 17.45 w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

• Wspólnota Rycerstwo Niepokalanej zaprasza do śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP i modlitwy różańcowej w kaplicy Najświętszego Sakramentu o godz. 10.50 w każdą II sobotę miesiąca.

• Przypominamy, że przygotowaniem do I Komunii św. są cotygodniowe Msze św. o godz. 10.30 i comiesięczna konferencja dla dzieci i rodziców. Więcej informacji na parafialnej stronie internetowej.

• W niedzielę 11 października obchodzić będziemy XX Dzień Papieski, którego hasłem są słowa „TOTUS TUUS”. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 sprawowaną m.in. w intencji darczyńców Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po Mszach św. przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich środowisk (stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia).
    [zmiana: kard. Kazimierz Nycz będzie sprawował Mszę św. w podanej wyżej intencji o godz. 9.00 ]
    KONCERT MAZOWSZA ODWOŁANY O godz. 19.00 w naszej Świątyni będzie odprawiona Msza św., podczas której wykonany zostanie utwór skomponowany na Eucharystię – Msza „Koronacyjna” W. A. Mozarta. Po Mszy św. odbędzie się koncert pieśni sakralnych w wykonaniu Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”.
    Msza św. o godz. 20.30 będzie sprawowana w dolnym kościele.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• Trwają katechezy Drogi Neokatechumenalnej dla dorosłych i młodzieży w naszej parafii. Odbywają się one we wtorki i czwartki o godz. 20.00.

• Zapraszamy na spotkania grup parafialnych. Szczegółowe informacje dotyczące spotkań można uzyskać w zakrystii lub na stronie internetowej.

• Przyjmujemy wypominki za zmarłych, za których Msze św. będą odprawiane w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 18.00. Wypominki przyjmowane są w zakrystii i kancelarii. Wyczytywanie imion będzie 1 i 2 listopada w czasie procesji.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się:
    » po Mszy św. o godz. 7.00,
    » 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00,
    » od godz. 17.30 do 18.00.
    w niedzielę 15 min. przed Mszą św.
    Przy tej okazji przypominamy, że aktualnie istnieje realna, daleko większa niż na początku pandemii, możliwość osobistego uczestniczenia we Mszy św. i przyjęcia Komunii św. sakramentalnej w dni powszednie.

• Kancelaria parafialna czynna jest normalnie. Od września także w poniedziałki w godz. 19.00-20.00.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wejście od strony budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci typu hulajnogi, rowerki zostawiamy w pylonie przy wejściu do Świątyni.

• Przypominamy, że w Świątyni nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

• Dziękujemy za ofiary, które przesyłacie bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać.