Ogłoszenia parafialne

II NIEDZIELA ZWYKŁA, 17 stycznia 2021 r.

» Od 18 do 25 stycznia, święta Nawrócenia św. Pawła Apostoła, trwać będzie w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc (por. J 15, 5-9)”.
» We wtorek przypada wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, którego relikwie znajdują się w naszej Świątyni.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO, 10 stycznia 2021 r.

» Dzisiaj obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. Zachęcamy do lektury Katechizmu Kościoła Katolickiego, części dotyczącej sakramentu chrztu świętego (punkty 1213-1284).
Dziś rozpoczyna się nowenna przed wspomnieniem św. Józefa Sebastiana Pelczara, którego relikwie znajdują się w naszej Świątyni.

2. NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM, 3 stycznia 2021 r.

» Po Mszy św. o godz. 15.00 będziemy się modlić Koronką do Miłosierdzia Bożego, prosząc o Boże Miłosierdzie i potrzebne łaski na rok 2021. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
W środę obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Taca przeznaczona zostanie na misje.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY, 27 grudnia 2020 r.

» Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Modlitwą otaczamy szczególnie rodziny naszej parafii. Niech ten dzień przyczyni się do wzmocnienia więzi w naszych ogniskach domowych. O godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna za rodziny z Aktem Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza.

IV NIEDZIELA ADWENTU, 20 grudnia 2020 r.

» W Wigilię Bożego Narodzenia Msze św. tylko o godz. 6.30 – roraty i o godz. 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy, aby w tym dniu zachować polski zwyczaj wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, łamania się opłatkiem, śpiewu kolęd oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

III NIEDZIELA ADWENTU, 13 grudnia 2020 r.

» Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe przygotowujące nas do owocnego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego. Poprowadzi je ks. prof. Robert Skrzypczak. Wyjątkowo nauki rekolekcyjne będą tylko w niedzielę na Mszach św. o godz. 9.00, 12.00 i 19.00 oraz w dni powszednie na dodatkowej Mszy św. wieczornej o godz. 19.30.

II NIEDZIELA ADWENTU, 6 grudnia 2020 r.

» Dzisiaj przypada XXI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W szczególny sposób modlimy się za wiernych Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.
» Roraty odprawiane są o godz. 6.30 w górnym kościele. Na roraty przynosimy swoje lampiony.

I NIEDZIELA ADWENTU, 29 listopada 2020 r.

» Rozpoczynamy ADWENT, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Roraty odprawiane będą o godz. 6.30 w górnym kościele. Na roraty przynosimy swoje lampiony.
» Po Mszach św. rozprowadzane są świece CARITAS „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Dochód ze sprzedaży świec zostanie przekazany na hospicjum perinatalne przy Warszawskim Hospicjum dla Dzieci.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, 22 listopada 2020 r.

» Dzisiaj obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Odnowimy też akt poświecenia się Najświętszemu Sercu Jezusa. Za publiczne odmówienie aktu można uzyskać odpust zupełny.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 15 listopada 2020 r.

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz IV Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Wyciągnij rękę do ubogiego”. Z tej okazji parafialny zespół Caritas po Mszach św. prowadzi zbiórkę pieniędzy dla najuboższych. Złożone ofiary zostaną przeznaczone na rzecz: „Domu Chleba” w parafii oo. barnabitów, dziewcząt w Domu Samotnej Matki im. Teresy Strzembosz w Chyliczkach pod Warszawą i kampanii „Chleb dla Syrii”.

Archiwum

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej