XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 27 września 2020 r.

• Dzisiaj w Kościele obchodzimy 106. Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców. Orędzie papieża Franciszka można przeczytać w aktualnościach.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 15.00.

• Jutro na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o błogosławione owoce beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski.

• We wtorek obchodzić będziemy święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

• Trwają katechezy Drogi Neokatechumenalnej dla dorosłych i młodzieży w naszej parafii. Odbywają się one we wtorki i czwartki o godz. 20.00.

• We wtorek rozpocznie się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 19.30 w sali Instytutu Papieża Jana Pawła II. Nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wystarczy przyjść na pierwsze spotkanie.

• W I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie oraz zakonne z naszej parafii. Po niej różaniec i Godzina Święta czyli wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

• Od czwartku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15.00.

• I piątek miesiąca możliwość spowiedzi rano, w południe i od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe. O pierwszym piątku szczególnie przypominamy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom.
    O godz. 20.00 Mszą św. w kaplicy Najświętszego Sakramentu rozpoczniemy całonocną adorację Pana Jezusa do godz. 7.00. Od północy adoracja w ciszy. O godz. 3.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Spowiedź do godz. 23.00. Zapraszamy szczególnie grupy i wspólnoty parafialne.

• Tego dnia przypada wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

• W I sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.15. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej. Wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP rozpocznie się o godz. 10.50.
    Spotkanie Kół Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 12.00.

• Trwa nowenna do św. Faustyny Kowalskiej. Zachęcamy do modlitwy w tym szczególnym czasie. Tekst nowenny zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• Ksiądz Bartosz zaprasza młodzież licealną na spotkania Wspólnoty Młodzieży Opatrzności w piątek o godz. 19.30 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Po wakacyjnej przerwie pracę wznowił chór parafialny Canticum Gratiorum. Szczegóły są na stronie parafialnej.

• Zapisy do ministrantów uczniów od klasy IV szkoły podstawowej u ks. Jarosława, a do bielanek zaprasza ks. Bartosz.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się:
    » po Mszy św. o godz. 7.00,
    » 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00,
    » od godz. 17.30 do 18.00.
    w niedzielę 15 min. przed Mszą św.
    Przy tej okazji przypominamy, że aktualnie istnieje realna, daleko większa niż na początku pandemii, możliwość osobistego uczestniczenia we Mszy św. i przyjęcia Komunii św. sakramentalnej w dni powszednie.

• Kancelaria parafialna czynna jest normalnie. Od września także w poniedziałki w godz. 19.00-20.00.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wejście od strony budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci typu hulajnogi, rowerki zostawiamy w pylonie przy wejściu do Świątyni.

• Przypominamy, że w Świątyni nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

• Dziękujemy za ofiary, które przesyłacie bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać.