Odpust ku czci Opatrzności Bożej, 20 września 2020 r.

• Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy drugi dzień odpustu ku czci Opatrzności Bożej. Można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami wraz z nawiedzeniem tej świątyni.

• Zapraszamy do włączenia się w akcję honorowego krwiodawstwa, która odbędzie się dziś w godz. 10.00-15.00 obok budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Dzieci z klas III szkoły podstawowej oraz ich rodziców zapraszamy na pierwsze spotkanie przygotowujące do sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii w 2021 r., które odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00 w górnym kościele. Rozpoczniemy Mszą św.

• Dziś także przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Polecajmy w modlitwach pracowników mediów, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości.

• Jutro obchodzić będziemy święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

• Trwają katechezy Drogi Neokatechumenalnej dla dorosłych i młodzieży w naszej parafii. Odbywają się one we wtorki i czwartki o godz. 20.00.

• W piątek zapraszamy na Wieczór dla Jezusa. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 20.00.

• W tym dniu przypada wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, patrona Warszawy.

• Msza św. w języku angielskim zostanie odprawiona w sobotę o godz. 17.00 w Panteonie Wielkich Polaków.

• Msza św. wypominkowa za naszych zmarłych zostanie odprawiona w sobotę o godz. 18.00 wyjątkowo w Panteonie Wielkich Polaków.

• Zapraszamy na uroczysty koncert Muzyki Polskiej – Polonia in musica, który odbędzie się w sobotę 26 września o godz. 18.00 w górnym kościele. W programie utwory Karola Kurpińskiego, Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina i Jacques'a-Alphonse De Zeeganta. Szczegóły na parafialnej stronie internetowej.

• Tego dnia rozpocznie się nowenna do św. Faustyny Kowalskiej. Zachęcamy do modlitwy w tym szczególnym czasie. Tekst nowenny zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej.

• We wtorek 29 września rozpocznie się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 19.30 w sali Instytutu Papieża Jana Pawła II. Nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wystarczy przyjść na pierwsze spotkanie.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• Ksiądz Bartosz zaprasza młodzież licealną na spotkania Wspólnoty Młodzieży Opatrzności w piątek o godz. 19.30 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Po wakacyjnej przerwie pracę wznowił chór parafialny Canticum Gratiorum. Szczegóły są na stronie parafialnej.

• Zapisy do ministrantów uczniów od klasy IV szkoły podstawowej u ks. Jarosława, a do bielanek zaprasza ks. Bartosz.

• Pracownicy Biblioteki Instytutu Papieża Jana Pawła II prowadzą zbiórkę książek dla dzieci i młodzieży – pacjentów szpitali, hospicjów, domów dziecka. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji, która potrwa do końca września. Więcej informacji na plakatach i parafialnej stronie internetowej.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się:
    » po Mszy św. o godz. 7.00,
    » 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00,
    » od godz. 17.30 do 18.00.
    w niedzielę 15 min. przed Mszą św.
    Przy tej okazji przypominamy, że aktualnie istnieje realna, daleko większa niż na początku pandemii, możliwość osobistego uczestniczenia we Mszy św. i przyjęcia Komunii św. sakramentalnej w dni powszednie.

• Kancelaria parafialna czynna jest normalnie. Od września także w poniedziałki w godz. 19.00-20.00.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie epidemii, o zdrowie duszy i ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy św.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wejście od strony budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci typu hulajnogi, rowerki zostawiamy w pylonie przy wejściu do Świątyni.

• Przypominamy, że w Świątyni nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

• Dziękujemy za ofiary, które przesyłacie bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać.