XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA. NIEDZIELA MISYJNA, 18 października 2020 r.

• Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Misyjną, dzień szczególnej modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczona na misje. W przyszłą niedzielę, na zakończenie tygodnia misyjnego, ojcowie oblaci będą rozprowadzać kalendarze misyjne, z których dochód przeznaczony zostanie na ich działalność misyjną.

• Dziś przypada także dzień szczególnej modlitwy za pracowników Służby Zdrowia przez wstawiennictwo św. Łukasza, Ewangelisty.

• Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane w niedziele o godz. 15.00, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Dzieci, zwłaszcza te, które przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy szczególnie w środy.

• Przygotowaniem do I Komunii św. są cotygodniowe niedzielne Msze św. o godz. 10.30 i comiesięczna konferencja dla dzieci i rodziców. Dzisiejsza katecheza dla dzieci ze względu na pandemię nie odbędzie się. Spotkanie tylko dla rodziców w najbliższy czwartek o godz. 19.30 w górnym kościele. W związku z udzieleniem przez kard. Kazimierza Nycza dyspensy we Mszy św. można uczestniczyć online. Więcej informacji na stronie internetowej.

• Po każdej Mszy św. przyjmujemy zapisy do nowej grupy przygotowujących się do bierzmowania. Zapraszamy młodzież, która rozpoczęła naukę w klasie VIII.

• Jutro obchodzić będziemy wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, męczennika, a w czwartek św. Jana Pawła II, papieża. Podczas Mszy św. wystawione będą ich relikwie. Zachęcamy do modlitwy w tym szczególnym czasie. Tekst nowenn jest zamieszczony są na parafialnej stronie internetowej.

• Promocja lektorów odwołana. Msza św. o godz. 12.00 będzie w górnej świątyni. [nieaktualne: Ze względu na promocję lektorów Archidiecezji Warszawskiej w górnej świątyni, w najbliższą sobotę Msza św. o godz. 12.00 będzie w dolnym kościele].

• Msza św. w języku angielskim zostanie odprawiona w sobotę o godz. 17.00.

• Wspólnota Rodzinna Woda Życia zaprasza małżonków na otwarte spotkanie modlitewne w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w Instytucie Papieża Jana Pawła II. Zapewniamy opiekę nad dziećmi. Szczegóły na plakacie w pylonie.

• uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada, Msze św. według porządku niedzielnego. Procesyjna modlitwa za zmarłych i wypominki po Mszy św. o godz. 19.00.

• We wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych (Dzień Zaduszny), 2 listopada, modlitwa wypominkowa za zmarłych podczas procesji po Mszy św. o godz. 18.00.

• Przyjmujemy wypominki za zmarłych, za których Msze św. będą odprawiane w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 18.00. Wypominki przyjmowane są w zakrystii i kancelarii. Wyczytywanie imion będzie 1 i 2 listopada w czasie procesji.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00,  od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.

• Kancelaria parafialna czynna jest normalnie. Od września także w poniedziałki w godz. 19.00-20.00.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wejście od strony budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Od tej niedzieli można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. W górnej Świątyni może przebywać maksymalnie 460 osób. Gdyby było nas więcej, proszę przejść do dolnego kościoła, w którym może być 270 osób. Będzie tam transmisja głosu z górnej Świątyni. Przypominamy, że w Świątyni nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je w dni powszednie.

• Dziękujemy za ofiary, które przesyłacie bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać.