XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, 13 września 2020 r.

• Rozpoczynamy X Tydzień Wychowania obchodzony w tym roku pod hasłem „Budujemy więzi”. Inicjatywa ta ma podkreślić rolę wychowania, którego celem jest integralny rozwój człowieka.

• Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej na Mszy św. o godz. 12.00 obchodzić będziemy uroczystość I Komunii św.

• Poświęcenie tornistrów dzieci ze szkół podstawowych odbędzie się na Mszy św. o godz. 10.30.

• Jutro przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

• Katechezy Drogi Neokatechumenalnej dla dorosłych i młodzieży w naszej parafii odbywać się będą we wtorki i czwartki o godz. 20.00. Początek 15 września.

• Zapraszamy dzieci z klas V-VI na grę miejską, która odbędzie się w środę 16 września. Start o godz. 16.15 w Świątyni, przy relikwiach św. kapłana, który był spowiednikiem króla Jana III Sobieskiego. Zapisy w zakrystii u ks. Piotra Powałki.

• W czwartek obchodzić będziemy wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa. Zachęcamy do wypraszania łask za jego wstawiennictwem, także poprzez modlitwę przy relikwiach.

• W piątek przypada święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i archidiecezji warszawskiej oraz dzieci i młodzieży.

• Zapraszamy Parafian, Przyjaciół Opatrzności Bożej i Darczyńców na odpust parafialny połączony z dniem skupienia, który odbędzie się w najbliższą sobotę. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 adoracją Najświętszego Sakramentu, a zakończą Mszą św. o godz. 12.00. Nauki będzie głosił ks. prof. Robert Skrzypczak. O godz. 11.00 wygłosi konferencję pt. „Jeżeli Opatrzność Boża czuwa nad nami, to dlaczego potrzebujemy wstawiennictwa świętych?”.

• W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 uroczysta Msza św. odpustowa ku czci Bożej Opatrzności, na którą serdecznie zapraszamy.

• W sobotę i w niedzielę można będzie uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

• Nowenną do Opatrzności Bożej przed odpustem modlimy się po wieczornych Mszach św.

• Zapraszamy do włączenia się w akcję honorowego krwiodawstwa, która odbędzie się w niedzielę 20 września w godz. 10.00-15.00 obok budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Dzieci z klas III szkoły podstawowej oraz ich rodziców zapraszamy na pierwsze spotkanie przygotowujące do sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii w 2021 r., które odbędzie się w niedzielę 20 września o godz. 17.00. Rozpoczniemy Mszą św.

• We wtorek 29 września rozpocznie się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 19.30 w sali Instytutu Papieża Jana Pawła II. Nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wystarczy przyjść na pierwsze spotkanie.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone będą na Seminarium Duchowne.

• Ksiądz Bartosz zaprasza młodzież licealną na spotkania Wspólnoty Młodzieży Opatrzności w piątek o godz. 19.30 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Po wakacyjnej przerwie pracę wznowił chór parafialny Canticum Gratiorum. Szczegóły są na stronie parafialnej.

• Zapisy do ministrantów uczniów od klasy IV szkoły podstawowej u ks. Jarosława, a do bielanek zaprasza ks. Bartosz.

• Pracownicy Biblioteki Instytutu Papieża Jana Pawła II prowadzą zbiórkę książek dla dzieci i młodzieży – pacjentów szpitali, hospicjów, domów dziecka. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji, która potrwa do końca września. Więcej informacji na plakatach i parafialnej stronie internetowej.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się:
    » po Mszy św. o godz. 7.00,
    » 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00,
    » od godz. 17.30 do 18.00,
    w niedziele 15 min. przed Mszą św.
    Przy tej okazji przypominamy, że aktualnie istnieje realna, daleko większa niż na początku pandemii, możliwość osobistego uczestniczenia we Mszy św. i przyjęcia Komunii św. sakramentalnej w dni powszednie.

• Kancelaria parafialna czynna jest normalnie. Od września także w poniedziałki w godz. 19.00-20.00.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie epidemii, o zdrowie duszy i ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy św.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wejście od strony budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci typu hulajnogi, rowerki zostawiamy w pylonie przy wejściu do Świątyni.

• Przypominamy, że w Świątyni nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

• Dziękujemy za ofiary, które przesyłacie bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać.