XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 6 września 2020 r.

• Spotkania dzieci i rodziców przed I Komunią św., która odbędzie się 13 września o godz. 12.00, będą od poniedziałku do środy (7, 8 i 9 września) o godz. 19.15 w górnym kościele. Pierwsza spowiedź w piątek 11 września o godz. 19.15. i w sobotę o godz. 9.00.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00. Dzisiaj wyjątkowo w Panteonie Wielkich Polaków.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• We wtorek przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Siewnej). Porządek Mszy św. jak w dni powszednie.

• Tego dnia rozpoczyna się nowenna przed wspomnieniem św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Zachęcamy do modlitwy w tym szczególnym czasie. Tekst nowenny zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej.

• Zachęcamy do włączenia się w comiesięczną modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa będące w kryzysie, która odbywa się w II środy miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00.

• Rycerstwo Niepokalanej serdecznie zaprasza w  środę 9 września o godz. 19.00, na otwarte spotkanie formacyjne, które odbędzie się w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

• Wspólnota św. Szarbela  zaprasza na Wieczór Modlitwy, czyli Eucharystię, adorację i świadectwo przy relikwiach  św. Szarbela, w środę 9 września  o godz. 20.00 w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

• Wspólnota Rycerstwo Niepokalanej zaprasza do śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP i modlitwy różańcowej w kaplicy Najświętszego Sakramentu o godz. 10.50 w każdą II sobotę miesiąca.

• Poświęcenie tornistrów dzieci ze szkół podstawowych odbędzie się w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30.

• Dzieci z klas III szkoły podstawowej oraz ich rodziców zapraszamy na pierwsze spotkanie przygotowujące do sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii w 2021 r., które odbędzie się w niedzielę 20 września o godz. 17.00. Rozpoczniemy Mszą św.

• Zapraszamy dzieci z klas V-VI na grę miejską, która odbędzie się w środę 16 września. Start o godz. 16.15 w Świątyni, przy relikwiach św. kapłana, który był spowiednikiem króla Jana III Sobieskiego. Zapisy w zakrystii u ks. Piotra Powałki.

• Zapraszamy Parafian, Przyjaciół Opatrzności Bożej i Darczyńców na odpust parafialny połączony z dniem skupienia, który odbędzie się w sobotę 19 września. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 adoracją Najświętszego Sakramentu, a zakończą Mszą św. o godz. 12.00. Nauki będzie głosił ks. prof. Robert Skrzypczak. O godz. 11.00 wygłosi konferencję pt. „Jeżeli Opatrzność Boża czuwa nad nami, to dlaczego potrzebujemy wstawiennictwa świętych?”.

• W niedzielę 20 września o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. odpustowa ku czci Bożej Opatrzności, na którą serdecznie zapraszamy.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy nowenną do Opatrzności Bożej, którą będziemy się modlić przed odpustem każdego dnia od czwartku 10 września po wieczornej Mszy św.

• Zapraszamy do włączenia się w akcję honorowego krwiodawstwa, która odbędzie się w niedzielę 20 września w godz. 10.00-15.00 obok budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• We wtorek 29 września rozpocznie się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 19.30 w sali Instytutu Papieża Jana Pawła II. Nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wystarczy przyjść na pierwsze spotkanie.

• Ksiądz Bartosz zaprasza młodzież licealną na spotkania Wspólnoty Młodzieży Opatrzności w piątek o godz. 19.30 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Po wakacyjnej przerwie pracę wznowił chór parafialny Canticum Gratiorum.  Szczegóły są na stronie parafialnej.

• Zapisy do ministrantów uczniów od klasy IV szkoły podstawowej u ks. Jarosława, a do bielanek zaprasza ks. Bartosz.
  • Ofiary złożone za tydzień na tacę przeznaczone będą na Seminarium Duchowne.

• Pracownicy Biblioteki Instytutu Papieża Jana Pawła II poprowadzą zbiórkę książek dla dzieci i młodzieży – pacjentów szpitali, hospicjów, domów dziecka. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji, która rozpocznie się 8 września i będzie trwała przez cały miesiąc. Więcej informacji na plakatach i parafialnej stronie internetowej.

• Od września Msze św. w niedziele odprawiane są także o godz. 8.00.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się:
    » po Mszy św. o godz. 7.00,
    » 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00,
    » od godz. 17.30 do 18.00.
    w niedzielę 15 min. przed Mszą św.
    Przy tej okazji przypominamy, że aktualnie istnieje realna, daleko większa niż na początku pandemii, możliwość osobistego uczestniczenia we Mszy św. i przyjęcia Komunii św. sakramentalnej w dni powszednie.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie epidemii, o zdrowie duszy i ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy św.

• Kancelaria parafialna czynna jest normalnie. Od września także w poniedziałki w godz. 19.00-20.00.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wejście od strony budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci typu hulajnogi, rowerki zostawiamy w pylonie przy wejściu do Świątyni.

• Przypominamy, że w Świątyni nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

• Dziękujemy za ofiary, które przesyłacie bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać.