XXII NIEDZIELA ZWYKŁA, 30 sierpnia 2020 r.

• Spotkanie dzieci i rodziców przed I Komunią św., która odbędzie się 13 września o godz. 12.00, odbędzie się w czwartek 3 września o godz. 20.00 w górnym kościele. Następne spotkania 7, 8 i 9 września o godz. 19.30 również w górnym kościele.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00.

• We wtorek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.45 do kaplicy Najświętszego Sakramentu w intencjach grzeszników i o dobrą śmierć.

• Msza św. o błogosławieństwo Boże na rozpoczęcie roku szkolnego we wtorek 1 września o godz. 18.00.

• Tego dnia przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Za poległych w obronie Ojczyzny będziemy się modlić w sposób szczególny podczas Mszy św. o godz. 18.00.

• W I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie oraz zakonne z naszej parafii. Po niej różaniec i Godzina Święta czyli wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

• I piątek miesiąca możliwość spowiedzi rano, w południe i od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe. Dodatkowa Msza św. o godz. 20.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 21.30 (adoracja w kaplicy Najświętszego Sakramentu). W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. O pierwszym piątku szczególnie przypominamy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom.

• W I sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.15. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej. Wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP rozpocznie się o godz. 10.50.

• Tego dnia rozpocznie się nowenna przed Świętem Podwyższenia Krzyża Świętego.

• Kończymy wakacje, od przyszłej niedzieli zapraszamy na Msze św. także o godz. 8.00.

• Zapraszamy Parafian, Przyjaciół Opatrzności Bożej i Darczyńców na odpust parafialny połączony z dniem skupienia, który odbędzie się w sobotę 19 września. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 adoracją Najświętszego Sakramentu, a zakończą Mszą św. o godz. 12.00. Nauki będzie głosił ks. prof. Robert Skrzypczak. O godz. 11.00 wygłosi konferencję pt. „Jeżeli Opatrzność Boża czuwa nad nami, to dlaczego potrzebujemy wstawiennictwa świętych?”.

• We wtorek 29 września rozpocznie się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 19.30 w sali Instytutu Papieża Jana Pawła II. Nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wystarczy przyjść na pierwsze spotkanie.

• Pracownicy Biblioteki Instytutu Papieża Jana Pawła II poprowadzą zbiórkę książek dla dzieci i młodzieży – pacjentów szpitali, hospicjów, domów dziecka. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji, która rozpocznie się 8 września i będzie trwała przez cały miesiąc. Więcej informacji na plakatach i parafialnej stronie internetowej.

• Wszystkie nabożeństwa dostępne online na kanale YouTube Centrum Opatrzności Bożej i zamieszczane na parafialnej stronie internetowej.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się:
    » po Mszy św. o godz. 7.00,
    » 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00,
    » od godz. 17.30 do 18.00.
    » w niedzielę 15 min. przed Mszą św.

• Przy tej okazji przypominamy, że aktualnie istnieje realna, daleko większa niż na początku pandemii, możliwość osobistego uczestniczenia we Mszy św. i przyjęcia Komunii św. sakramentalnej w dni powszednie.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie epidemii, o zdrowie duszy i ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy św.

• Kancelaria parafialna czynna jest normalnie.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wejście od strony budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci typu hulajnogi, rowerki zostawiamy w pylonie przy wejściu do Świątyni.

• Przypominamy, że w Świątyni nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

• Dziękujemy za ofiary, które przesyłacie bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać.