XXI NIEDZIELA ZWYKŁA, 23 sierpnia 2020 r.

• Wyjątkowo Msze św. w poniedziałek i w sobotę o godz. 12.00 będą odprawione w Panteonie Wielkich Polaków.

• Spotkanie dzieci i rodziców przed I Komunią św., która odbędzie się 13 września o godz. 12.00, odbędzie się 3 września o godz. 20.00 w górnym kościele. Następne spotkania 7, 8 i 9 września o godz. 19.30 również w górnym kościele.

• Przypominamy, że w sierpniu w niedziele i święta nie ma Mszy św. o godz. 8.00.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00. Po nabożeństwie nie ma Mszy św. o godz. 15.00.

• Jutro przypada święto św. Bartłomieja, apostoła.

• W każdy wtorek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy wypraszać potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Eucharystii będą wystawione jego relikwie.

• W środę obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.

• W czwartki po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do Opatrzności Bożej.

• W piątek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o błogosławione owoce beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski.

• Tego dnia zapraszamy na Wieczór dla Jezusa. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 20.00.

• Msza św. wypominkowa za naszych zmarłych w sobotę o godz. 18.00.

• Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza na kolejną edycję rodzinnych warsztatów edukacyjnych pt. „Lato na kocykach”, podczas których dzieci wraz z rodzicami będą mogły własnoręcznie wykonać zabawki i zaprojektować przypinkę, a na najmłodszych będą czekać kolorowanki. Zajęcia odbędą się dzisiaj w godz. 11.30-14.30 na terenie zielonym na placu przez Świątynią. Serdecznie zapraszamy.

• Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy wszystkich parafian do podejmowania postanowień abstynenckich oraz do modlitwy o trzeźwość w naszym narodzie.

• Wszystkie nabożeństwa dostępne online na kanale YouTube Centrum Opatrzności Bożej i zamieszczane na parafialnej stronie internetowej.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się:
    po Mszy św. o godz. 7.00,
    15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00,
    od godz. 17.30 do 18.00.
    Przy tej okazji przypominamy, że aktualnie istnieje realna, daleko większa niż na początku pandemii, możliwość osobistego uczestniczenia we Mszy św. i przyjęcia Komunii św. sakramentalnej w dni powszednie.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie epidemii, o zdrowie duszy i ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy św.

• Muzeum Jana Pawła i Prymasa Wyszyńskiego jest otwarte dla zwiedzających. Jest to bardzo dobra propozycja na wakacje w mieście i dla gości, którzy odwiedzają nas w Warszawie.

• Kancelaria parafialna czynna jest normalnie.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci typu hulajnogi, rowerki zostawiamy w pylonie przy wejściu do Świątyni.

• Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w niedziele i święta. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.

• Przypominamy, że w Świątyni nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

• Dziękujemy za ofiary, które przesyłacie bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać.