XX NIEDZIELA ZWYKŁA, 16 sierpnia 2020 r.

• Dzisiaj obchodzimy Dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Na prośbę kard. Kazimierza Nycza po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc Libanowi.

• Przypominamy, że w sierpniu w niedziele i święta nie ma Mszy św. o godz. 8.00.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00.

• W każdy wtorek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy wypraszać potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Eucharystii będą wystawione jego relikwie.

• W czwartki po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do Opatrzności Bożej.

• Msza św. w języku angielskim zostanie odprawiona w sobotę 22 sierpnia o godz. 17.00.

• Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza na kolejną edycję rodzinnych warsztatów edukacyjnych pt. „Lato na kocykach”, podczas których dzieci wraz z rodzicami będą mogły własnoręcznie wykonać zabawki i zaprojektować przypinkę, a na najmłodszych będą czekać kolorowanki. Zajęcia odbędą się w niedzielę 23 lipca w godz. 11.30-14.30 na terenie zielonym na placu przez Świątynią. Serdecznie zapraszamy.

• Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy wszystkich parafian do podejmowania postanowień abstynenckich oraz do modlitwy o trzeźwość w naszym narodzie.

• Wszystkie nabożeństwa dostępne online na kanale YouTube Centrum Opatrzności Bożej i zamieszczane na parafialnej stronie internetowej.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się:
    » po Mszy św. o godz. 7.00,
    » 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00,
    » od godz. 17.30 do 18.00.
    Przy tej okazji przypominamy, że aktualnie istnieje realna, daleko większa niż na początku pandemii, możliwość osobistego uczestniczenia we Mszy św. i przyjęcia Komunii św. sakramentalnej w dni powszednie.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie epidemii, o zdrowie duszy i ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy św.

• Muzeum Jana Pawła i Prymasa Wyszyńskiego jest ponownie otwarte dla zwiedzających. Jest to bardzo dobra propozycja na wakacje w mieście i dla gości, którzy odwiedzają nas w Warszawie.

• Kancelaria parafialna czynna jest normalnie.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci typu hulajnogi, rowerki zostawiamy w pylonie przy wejściu do Świątyni.

• Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w niedziele i święta. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.

• Przypominamy, że w Świątyni nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

• Dziękujemy za ofiary, które przesyłacie bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać.