XIV ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA, 6 czerwca 2021 r.

• Dzisiaj przypada XIV Święto Dziękczynienia, które obchodzimy pod hasłem:  „Zawierzamy Opatrzności nasz trudny czas pandemii i dziękujemy za przyszłych błogosławionych”. Msze św. zbiorowe w intencjach nadesłanych przez darczyńców zostaną odprawione o godz. 9.00 i 12.00.

• Dziś Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona będzie z Mszą św. o godz. 15.00.

• Trwa zbiórka w ramach akcji Caritas Polska – Rodzina Rodzinie. Puszki Caritas znajdują się przy wejściu głównym do Świątyni. Więcej informacji na parafialnej stronie internetowej.

• Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele po Mszy św. o godz. 19.00.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele w poniedziałki w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• Od wtorku rozpoczyna się nowenna przed wspomnieniem św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Zachęcamy do modlitwy w tym szczególnym czasie. Tekst nowenny zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej.

• We wtorki zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00, podczas których wypraszamy potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przy jego relikwiach.

• Zachęcamy do włączenia się w comiesięczną modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa będące w kryzysie, która odbywa się w II środy miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00.

• Rycerstwo Niepokalanej serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, podczas którego wysłuchamy konferencji ks. proboszcza Tadeusza Aleksandrowicza nt. „Modlitwa Maryi”, w środę ok. godz. 19.15 w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

• W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków na wieczornej Mszy św.

• Spotkanie biblijne o wieży Babel w czwartek o godz. 19.30 w dolnym kościele.

• W piątek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa. W tym dniu w czasie nabożeństwa czerwcowego wraz z wszystkimi parafiami, odnowimy Akt poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

•  Z racji tej uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

• Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na „Spotkanie z Maryją” – śpiewanie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMPmodlitwę różańcowej w górnym kościele w każdą II sobotę miesiąca o godz. 10.50.

• W przyszłą niedzielę na dodatkową Mszę św. o godz. 13.15 zapraszamy dzieci z rodzinami, które w tym roku obchodzą rocznicę I Komunii św.

• Wszystkie informacje dotyczące I Komunii św. są zamieszczane na parafialnej stronie internetowej w dedykowanej zakładce (wejście przez baner pod menu na stronie głównej). Próby dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. 18, 19 i 20 czerwca są tam ogłoszone.

• Wszystkie nabożeństwa dostępne online na kanale YouTube Centrum Opatrzności Bożej i parafialnej stronie internetowej.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym; w I i II soboty miesiąca o godz. 11.15.

• Przypominamy, że na czas pandemii wprowadziliśmy dodatkową Mszę św. w niedziele o godz. 15.00.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Wszystkie Msze św. odprawiane są w górnym kościele, ale przypominamy, że jest transmisja w dolnym kościele. W Świątyni na nabożeństwie może przebywać 406 osób.

• Przy wejściu do Świątyni od strony parkingu i przystanku zamontowaliśmy bezdotykowe kropielnice.

• Nadal można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je w dni powszednie.

• Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Przeznaczamy je na bieżącą działalność parafialną oraz zbieramy fundusze na boisko sportowe. Bóg zapłać.

• Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza na rodzinne warsztaty edukacyjne pt. „Dzieci listy piszą…” w sobotę 19 czerwca o godz. 10.00. Więcej informacji na stronie muzeum.