VI NIEDZIELA ZWYKŁA, 14 lutego 2021 r.

• Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie św. Cyryla i Metodego, patronów Europy. Powierzajmy Panu Bogu za ich wstawiennictwem nasz kontynent.

• Dziś rozpoczyna się także 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Trzeźwością pokonywać kryzys”.

• Koronka do Miłosierdzia Bożego dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00.

• W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu, przygotowujący nas do przeżycia Świętego Triduum Paschalnego. W tym dniu w naszej Świątyni rozpocznie się tegoroczna modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych Warszawy. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 10.00, 12.00, 18.00 i 20.00, której przewodniczył będzie ks. kard. Kazimierz Nycz. Na tej Mszy św. będzie poświęcony  odnowiony krzyż nad ołtarzem w górnej Świątyni. Szczegółowy program oraz wykaz kościołów stacyjnych na każdy dzień Wielkiego Postu dostępne są w gablocie i na parafialnej stronie internetowej. Po Mszach św. zespół parafialny Caritas będzie zbierał jałmużnę dla ubogich, którą przeznaczymy na powstające hospicjum sióstr felicjanek i na bieżące potrzeby ubogich w naszej parafii.

• W Środę Popielcową osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia obowiązuje post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta). Prawem o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są związani wszyscy powyżej 14. roku życia.

• W środę rozpoczynają się także Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

• Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

• Od czwartku 18 lutego przez okres Wielkiego Postu po każdej Mszy św. sprawowanej w dni powszednie o godz. 12.00 będzie udzielane błogosławieństwo relikwiami Drzewa Krzyża Świętego.

• Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane będą w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00, a po nim adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Różaniec odmówimy po Drodze Krzyżowej na początku adoracji.

• Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie połączone z dodatkową Mszą św. w niedziele o godz. 15.00.

• Za pobożny udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

• Przygotowaniem do I Komunii św. są cotygodniowe niedzielne Msze św. o godz. 10.30 i comiesięczna konferencja dla dzieci i rodziców. W związku z udzieleniem przez kard. Kazimierza Nycza dyspensy we Mszy św. można uczestniczyć online. Spotkanie tylko dla rodziców w czwartek 18 lutego o godz. 19.30 będzie transmitowane online. Wszystkie sprawy wymagające osobistego, udziału prosimy załatwić po spotkaniu w zakrystii. Na tym spotkaniu będziemy zamawiać jednolite stroje pierwszokomunijne (podobnie jak w ubiegłym roku).

• Uczniów klasy 5 i 6 szkoły podstawowej zapraszamy do oratorium w środy od godz. 16.30 w sali Instytutu Papieża Jana Pawła II. Zajęcia prowadzi ks. Piotr Powałka.

• Msza św. w języku angielskim zostanie odprawiona w sobotę 20 lutego o godz. 17.00 w górnym kościele.

• Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę zostaną przeznaczone na Seminarium Duchowne.

• Przypominamy o spotkaniach duszpasterstwa akademickiego NURT, które odbywają się w czwartki o godz. 20.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele w poniedziałki w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej; w I i II soboty miesiąca o godz. 11.15.

• Od 25 grudnia do odwołania wprowadziliśmy dodatkową Mszę św. w niedziele i święta o godz. 15.00.

• Wszystkie Msze św. odprawiane są w górnym kościele, ale przypominamy, że jest transmisja w dolnym kościele.

• Intencje mszalne można zamawiać w górnej zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach urzędowania kancelarii. Na razie intencje przyjmujemy do czerwca.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wejście od strony budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. W Świątyni może przebywać maksymalnie 350 osób. W dolnym kościele jest transmisja głosu z górnej Świątyni. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je w dni powszednie.

• Zachęcamy do obejrzenia wystawy „Willmann encore. Męczeństwa apostołów” w oddziale Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego przy pl. Bankowym 1A. Więcej informacji na parafialnej stronie internetowej.

• Od czwartku otwarte jest dla zwiedzających Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego mieszczące się w pierścieniu Świątyni. Godziny zwiedzania: od czwartku do niedzieli w godz. 12.00-19.00 (ostatnie wejście o godz. 18.00, w czwartki zwiedzanie nieodpłatne).

• Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Przeznaczamy je na bieżącą działalność parafialną. Bóg zapłać.