V NIEDZIELA ZWYKŁA, 7 lutego 2021 r.

• Dzisiaj przypada wspomnienie liturgiczne bł. Klary Ludwiki Szczęsnej, której relikwie znajdują się w naszej Świątyni. Teksty modlitw dostępne są na parafialnej stronie internetowej.

• Koronka do Miłosierdzia Bożego dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00.

• Wspólnota Apostolstwa Miłosierdzia i Dobrej Śmierci zaprasza do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich dusz w czyśćcu cierpiących i za zatwardziałych grzeszników wyjątkowo w ten wtorek (II miesiąca) o godz. 17.45.

• Zachęcamy do włączenia się w comiesięczną modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa będące w kryzysie, która odbywa się w II środy miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00.

• W czwartek we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes obchodzić będziemy XXIX Światowy Dzień Chorego pod hasłem: „Jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście (Mt 23, 8). Relacja zaufania u podstaw opieki nad chorymi”. Orędzie Ojca Świętego można przeczytać na parafialnej stronie internetowej.

• Uczniów klas 5 i 6 szkoły podstawowej zapraszamy w środy o godz. 16.30 do oratorium w sali Instytutu Papieża Jana Pawła II. Zajęcia prowadzi ks. Piotr Powałka.

• Spotkania biblijne planujemy rozpocząć od najbliższego czwartku o godz. 19.30 w dolnym kościele. Poprowadzi je ks. Piotr Powałka. Zapraszamy młodzież licealną i osoby dorosłe.

• Wspólnota Rycerstwo Niepokalanej zaprasza do śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP i modlitwy różańcowej w kaplicy Najświętszego Sakramentu o godz. 10.50 w każdą II sobotę miesiąca.

• Przygotowaniem do I Komunii św. są cotygodniowe niedzielne Msze św. o godz. 10.30 i comiesięczna konferencja dla dzieci i rodziców. W związku z udzieleniem przez kard. Kazimierza Nycza dyspensy we Mszy św. można uczestniczyć online. Katecheza dla dzieci zaplanowana na niedzielę 14 lutego ze względu na pandemię nie odbędzie się. Spotkanie tylko dla rodziców w czwartek 18 lutego o godz. 19.30 będzie transmitowane online.

• Msza św. w języku angielskim zostanie odprawiona w sobotę 20 lutego o godz. 17.00 w górnym kościele.

• Przypominamy o spotkaniach duszpasterstwa akademickiego NURT, które odbywają się w czwartki o godz. 20.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele w poniedziałki w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej; w I i II soboty miesiąca o godz. 11.15.

• Od 25 grudnia do odwołania wprowadziliśmy dodatkową Mszę św. w niedziele i święta o godz. 15.00.

• Wszystkie Msze św. odprawiane są w górnym kościele, ale przypominamy, że jest transmisja w dolnym kościele.

• Intencje mszalne można zamawiać w górnej zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach urzędowania kancelarii. Na razie intencje przyjmujemy do czerwca.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wejście od strony budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. W Świątyni może przebywać maksymalnie 350 osób. W dolnym kościele jest transmisja głosu z górnej Świątyni. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je w dni powszednie.

• Zachęcamy do obejrzenia wystawy „Willmann encore. Męczeństwa apostołów” w oddziale Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego przy pl. Bankowym 1A. Więcej informacji na parafialnej stronie internetowej.

• Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Przeznaczamy je na bieżącą działalność parafialną. Bóg zapłać.