V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 21 marca 2021 r.

• Rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE dla dorosłych przygotowujące nas do owocnego przeżycia Triduum Paschalnego. Będą trwały do środy. Nauki rekolekcyjne dziś na wszystkich Mszach św., a w tygodniu na Mszach św. o godz. 18.00 i 19.30. Rekolekcje nt. „Żywe kamienie” prowadzi ks. dr Andrzej Persidok, którego witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Rekolekcje będą transmitowane online.

• Rekolekcje wielkopostne dla dzieci odbędą się w ramach zdalnej nauki w szkole.

• SPOWIEDŹ w tym tygodniu: dorosłych zapraszamy w czasie wieczornych rekolekcji od poniedziałku do środy w godz. 17.00- 20.00. Młodzież i dzieci zapraszamy w czwartek i piątek od godz. 17.00 do 19.00.
    W czasie Wieczoru dla Jezusa w piątek spowiedź od godz. 19.30 do 21.00.

• Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 15.00. Będzie ono połączone z Mszą św.

• Przez okres Wielkiego Postu po każdej Mszy św. sprawowanej w dni powszednie o godz. 12.00 udzielane jest błogosławieństwo relikwiami Drzewa Krzyża Świętego.

• Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00, a po nim adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Różaniec odmówimy po Drodze Krzyżowej na początku adoracji.

• Dzisiaj o godz. 16.00 odbędzie się ponownie koncert zespołu wokalnego IMPREVISTI. Usłyszymy arcydzieło hiszpańskiej muzyki renesansowej „Ciemne jutrznie” Luisa de Victorii.

• W czwartek 25 marca obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia przypada także Dzień Świętości Życia.

• W piątek zapraszamy na Wieczór dla Jezusa. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 20.00.

• Msza św. wypominkowa za naszych zmarłych w sobotę o godz. 18.00.

• Za tydzień, Niedzielą Męki Pańskiej, rozpoczniemy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na początku każdej Mszy św. Palmy będą rozprowadzać ministranci i bielanki przed Mszą św.  przy wejściu do kościoła.

• Tego dnia (28 marca) na Mszy św. o godz. 12. 00 będziemy się modlić m.in. o błogosławione owoce beatyfikacji sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

• Zapraszamy do wysłuchania koncertu wielkopostnego w wykonaniu zespołu Canticum Gratiorum, zamieszczonego na parafialnej stronie internetowej (aktualności i podstrona chóru). Koncert został nagrany w Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Powsinie.

• Trwa Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Inicjatywa Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka wpisuje się w obchody Roku Świętego Józefa. Naszą modlitwą otaczamy dzieci chore prenatalnie, ich rodziny, personel medyczny, polityków i ludzi mediów. List apostolski papieża Franciszka o św. Józefie, litania do Opiekuna Świętej Rodziny i modlitwa do Maryi Matki Żyjących ułożona przez św. Jana Pawła II dostępne są na parafialnej stronie internetowej.

• Przygotowaniem do I Komunii św. są cotygodniowe niedzielne Msze św. o godz. 10.30.  Zapraszamy dzieci na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.00 do górnego kościoła.

• Uczniów klasy 5 i 6 szkoły podstawowej zapraszamy do oratorium w środy o godz. 16.30 w sali Instytutu Papieża Jana Pawła II. Zajęcia prowadzi ks. Piotr Powałka.

• Przypominamy o spotkaniach duszpasterstwa akademickiego NURT, które odbywają się w czwartki o godz. 20.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej; w piątki Wielkiego Postu po wieczornej Mszy św. i Drodze Krzyżowej; w I i II soboty miesiąca o godz. 11.15.

• Na czas pandemii wprowadziliśmy dodatkową Mszę św. w niedziele i święta o godz. 15.00.

• Wszystkie Msze św. odprawiane są w górnym kościele, ale przypominamy, że jest transmisja w dolnym kościele.

• Intencje mszalne można zamawiać w górnej zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach urzędowania kancelarii. Na razie intencje przyjmujemy do czerwca.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wejście od strony budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• W Niedziele Wielkiego Postu rozprowadzane są baranki czekoladowe. Dochód przekażemy na konto Stowarzyszenia „Kościół w Potrzebie”. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Szczegóły znajdują się na parafialnej stronie internetowej.

• Można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. W dolnym kościele jest transmisja głosu z górnej Świątyni. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je w dni powszednie.

• Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Przeznaczamy je na bieżącą działalność parafialną oraz zbieramy fundusze na boisko sportowe. Bóg zapłać.