UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, 1 listopada 2020 r.

• Dzisiaj w uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. według porządku niedzielnego. Modlitwa za zmarłych i wypominki po Mszy św. o godz. 19.00. Nie będzie procesji.

• Wspólna modlitwa różańcem w intencji zakończenia pandemii dziś o godz. 15.00.

• Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmówimy w czasie wypominek za zmarłych.

• Jutro we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych (Dzień Zaduszny) modlitwa wypominkowa za zmarłych będzie połączona z różańcem po Mszy św. o godz. 18.00.

• Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

• Przyjmujemy wypominki za zmarłych, za których Msze św. będą odprawiane w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 18.00. Wypominki przyjmowane są w zakrystii i kancelarii. Wyczytywanie imion będzie 1 i 2 listopada po wieczornych Mszach św.

• Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych, choćby tylko w myśli, przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, w tym roku dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Pełny tekst dekretu znajduje się na parafialnej stronie internetowej.

• Wspólnota Apostolstwa Miłosierdzia i Dobrej Śmierci zaprasza do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji dusz w czyśćcu cierpiących i za zatwardziałych grzeszników w najbliższy wtorek o godz. 17.45.

• Wspólnota św. Szarbela zaprasza na Wieczór Modlitwy – Eucharystię, adorację i uwielbienie przy relikwiach św. Szarbela, który odbędzie się w środę o godz. 20.00 w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

• W I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie oraz zakonne z naszej parafii. Po niej różaniec i Godzina Święta czyli wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

• I piątek miesiąca możliwość spowiedzi rano, w południe i od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe. Dodatkowa Msza św. o godz. 20.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 21.30 (adoracja w kaplicy Najświętszego Sakramentu). W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. O pierwszym piątku szczególnie przypominamy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom.

• W I sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.15. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej. Wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP rozpocznie się o godz. 10.50.

• Po każdej Mszy św. przyjmujemy zapisy do nowej grupy przygotowujących się do bierzmowania. Zapraszamy młodzież, która rozpoczęła naukę w klasie VIII.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00,  od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie epidemii, o zdrowie duszy i ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy św.

• Kancelaria parafialna czynna jest normalnie. Od września także w poniedziałki w godz. 19.00-20.00. Wyjątek 2 listopada (Dzień Zaduszny).

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wejście od strony budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. W górnej Świątyni może przebywać maksymalnie 460 osób. Gdyby było nas więcej, proszę przejść do dolnego kościoła, w którym może być 270 osób. Będzie tam transmisja głosu z górnej Świątyni. Przypominamy, że w Świątyni nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je w dni powszednie.

• Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać.