UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, 16 maja 2021 r.

• Dzisiaj i za tydzień w naszej wspólnocie parafialnej na Mszach św. o godz. 13.15 i 15.00 obchodzić będziemy uroczystość I Komunii św.

• Zapraszamy na nabożeństwa majowe i nowennę do Ducha św. odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele po Mszy św. o godz. 19.00.

• Jutro obchodzić będziemy uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w górnym kościele (na czas REO) w poniedziałki w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• We wtorek obchodzić będziemy wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana, którego relikwie znajdują się w naszej Świątyni.

• We wtorki zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00, podczas których wypraszamy potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przy jego relikwiach.

• Od czwartku rozpoczyna się nowenna przed wspomnieniem św. Urszuli Ledóchowskiej, zakonnicy. Zachęcamy do modlitwy w tym szczególnym czasie. Tekst nowenny zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej.

• W każdy czwartek po wieczornej Mszy św. modlimy się w czasie nabożeństwa do Opatrzności Bożej.

• W sobotę, w wigilię Zesłania Ducha Świętego, o godz. 20.00 rozpoczniemy czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będziemy modlić się nieszporami, będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. około godz. 21.00.

• W niedziele 30 maja kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.

• Wszystkie informacje odnośnie I Komunii św. są zamieszczane na parafialnej stronie internetowej w dedykowanej zakładce (wejście przez baner pod menu na stronie głównej). Próby dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. także są tam ogłoszone.

• Rocznica I Komunii św. będzie w naszej parafii 13 czerwca o godz. 13.15.

• Rodziny, które chcą przeżywać rocznicę I Komunii św. dzieci w naszej parafii, zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 31 maja o godz.19.30.

• Wszystkie nabożeństwa dostępne online na kanale YouTube Centrum Opatrzności Bożej i parafialnej stronie internetowej.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała. Przez najbliższe dwa tygodnie, ze względu na Biały Tydzień dzieci komunijnych, różaniec będziemy odmawiać w dni powszednie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30.

• Przypominamy, że na czas pandemii wprowadziliśmy dodatkową Mszę św. w niedziele i święta o godz. 15.00. W dniach 16 i 23 maja będzie to także Msza św. pierwszokomunijna dla dzieci z grupy II i IV.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Wszystkie Msze św. odprawiane są w górnym kościele, ale przypominamy, że jest transmisja w dolnym kościele. W Świątyni na nabożeństwie może przebywać 406 osób.

• Przy wejściu do Świątyni od strony parkingu i przystanku zamontowaliśmy bezdotykowe kropielnice.

• Nadal można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je w dni powszednie.

• Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Przeznaczamy je na bieżącą działalność parafialną oraz zbieramy fundusze na boisko sportowe. Bóg zapłać.

• Można już zwiedzać Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, które znajduje się w kompleksie naszej Świątyni.