UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, 30 maja 2021 r.

• Dzisiaj kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

• Dziś Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona będzie z Mszą św. o godz. 15.00.

• Rozpoczynamy zbiórkę w ramach akcji Caritas Polska – Rodzina Rodzinie. Puszki Caritas znajdują się przy wejściu głównym do Świątyni. Więcej informacji na parafialnej stronie internetowej.

• Zapraszamy na nabożeństwa majowe i czerwcowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele po Mszy św. o godz. 19.00. W niedzielę 6 czerwca Litania do Najświętszego Serca Jezusa o godz. 20.20, a w Boże Ciało w czasie procesji.

• Jutro obchodzić będziemy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele w poniedziałki w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• We wtorki zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00, podczas których wypraszamy potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przy jego relikwiach.

• Spotkanie wspólnoty św. Szarbela w środę o godz. 20.00 w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

• W czwartek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 8.00, 9.00, 10.30, po procesji ok. godz. 13.00, 19.00 i 20.30). Po Mszy św. o godz. 10.30 pójdziemy z Najświętszym Sakramentem dookoła Świątyni. Po zakończeniu procesji zostanie odprawiona kolejna Msza św. dla osób, które uczestniczyły w procesji, a nie były na Mszy św. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną, przyjaciół Opatrzności Bożej, asystę procesyjną. Jest to piękne świadectwo naszej wiary, które dajemy mieszkańcom miasteczka Wilanów. Za pobożny udział w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny.

• Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa w tym dniu zaśpiewamy podczas procesji.

• I piątek miesiąca możliwość spowiedzi rano, w południe i od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe, czerwcowe i różaniec. Dodatkowa Msza św. o godz. 20.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 22.00 (adoracja w kaplicy Najświętszego Sakramentu). O pierwszym piątku szczególnie przypominamy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom.

• Tego dnia przypada 33. rocznica konsekracji biskupiej Pasterza Archidiecezji kard. Kazimierza Nycza. Otoczmy go naszą serdeczną modlitwą.

• W I sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.15. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej, a szczególnie Koła Żywego Różańca i Rycerzy Niepokalanej. Wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP rozpocznie się o godz. 10.50.

• Po Mszy św. spotkanie Kół Żywego Różańca z błogosławieństwem Tajemnic Różańcowych na kolejne półrocze.

• Nowennę do Opatrzności Bożej przed Świętem Dziękczynienia odmawiamy podczas nabożeństw majowych i czerwcowych.

• W niedzielę 6 czerwca przypada XIV Święto Dziękczynienia. Intencją tego dnia będzie: ZAWIERZAMY OPATRZNOŚCI NASZ TRUDNY CZAS PANDEMII I DZIĘKUJEMY ZA PRZYSZŁYCH BŁOGOSŁAWIONYCH. Msze św. zbiorowe w intencjach nadesłanych przez darczyńców zostaną odprawione o godz. 9.00 i 12.00.

• Wszystkie informacje dotyczące I Komunii św. są zamieszczane na parafialnej stronie internetowej w dedykowanej zakładce (wejście przez baner pod menu na stronie głównej). Próby dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. 18, 19 i 20 czerwca są tam ogłoszone.

• Rocznica I Komunii św. będzie w naszej parafii 13 czerwca o godz. 13.15.

• Rodziny, które chcą przeżywać rocznicę I Komunii św. dzieci w naszej parafii, zapraszamy na obowiązkowe spotkanie w poniedziałek 31 maja o godz.19.30.

• Wszystkie nabożeństwa dostępne online na kanale YouTube Centrum Opatrzności Bożej i parafialnej stronie internetowej.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, nowennie i nabożeństwie majowym / czerwcowym; w I i II soboty miesiąca o godz. 11.15.

• Przypominamy, że na czas pandemii wprowadziliśmy dodatkową Mszę św. w niedziele i święta o godz. 15.00. Mszy św. o godz. 15.00 nie będzie w Boże Ciało.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Wszystkie Msze św. odprawiane są w górnym kościele, ale przypominamy, że jest transmisja w dolnym kościele. W Świątyni na nabożeństwie może przebywać 406 osób.

• Przy wejściu do Świątyni od strony parkingu i przystanku zamontowaliśmy bezdotykowe kropielnice.

• Nadal można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je w dni powszednie.

• Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Przeznaczamy je na bieżącą działalność parafialną oraz zbieramy fundusze na boisko sportowe. Bóg zapłać.

• Można już zwiedzać Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, które znajduje się w kompleksie naszej Świątyni.