UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, 22 listopada 2020 r.

• Dzisiaj obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Odnowimy też akt poświecenia się Najświętszemu Sercu Jezusa. Za publiczne odmówienie aktu można uzyskać odpust zupełny.

• W środę obchodzić  będziemy wspomnienie bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewicy, której relikwie znajdują się w naszej Świątyni.

• W piątek zapraszamy na Wieczór dla Jezusa. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 20.00.

• W sobotę 28 listopada w czasie różańca będziemy się modlić o błogosławione owoce beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

• Msza św. w języku angielskim zostanie odprawiona w sobotę o godz. 17.00 w dolnym kościele.

• Msza św. wypominkowa za naszych bliskich zmarłych w sobotę o godz. 18.00. Do tego dnia przyjmujemy wypominki za zmarłych.

• Za tydzień I niedziela Adwentu rozpocznie czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Roraty odprawiane będą o godz. 6.30.

• W roku bieżącym mimo pandemii – jak pokazała ostatnia hojna kolekta Caritas na IV Światowy Dzień Ubogich – widzimy, że jest w ludziach pragnienie niesienia pomocy potrzebującym. Dlatego w Świątyni Opatrzności Bożej, z zachowaniem wszelkich obostrzeń sanitarnych, będą w Adwencie dostępne bożonarodzeniowe świece CARITAS. Od pierwszej niedzieli Adwentu będzie można nabyć ten element wystroju stołów świątecznych. Dochód ze sprzedaży świec zostanie przekazany na Hospicjum perinatalne przy Warszawskim Hospicjum dla Dzieci.

• W naszej tradycji utrwalił się zwyczaj ustawiania w kościele wieńca adwentowego z czterema świecami symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Postarajmy się o taką dekorację także w naszych domach.

• Ofiary złożone na tacę w przyszłym tygodniu, będą przeznaczone na Seminarium Duchowne.

• Przygotowaniem do I Komunii św. są cotygodniowe niedzielne Msze św. o godz. 10.30 i comiesięczna konferencja dla dzieci i rodziców. W związku z udzieleniem przez kard. Kazimierza Nycza dyspensy we Mszy św. można uczestniczyć online.

• Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych, choćby tylko w myśli, przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, w tym roku dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Pełny tekst dekretu znajduje się na parafialnej stronie internetowej.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie epidemii, o zdrowie duszy i ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy św.

• Kancelaria parafialna czynna jest normalnie. Od września także w poniedziałki w godz. 19.00-20.00.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wejście od strony budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. W Świątyni może przebywać maksymalnie: w kościele górnym – 215, w kaplicy 3 – 16, w dolnym kościele – 126, na chórze – 20. W dolnym kościele jest transmisja głosu z górnej Świątyni. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je w dni powszednie.

• Zbiórka pieniędzy, przeprowadzona w naszej Świątyni podczas IV Światowego Dnia Ubogich, wyniosła ponad 11 tysięcy złotych. Środki zostały przekazane na rzecz „Domu Chleba” prowadzonego przez oo. barnabitów, Domu Samotnej Matki w Chyliczkach pod Warszawą oraz ogarniętej wojną Syrii. Wszystkim Ofiarodawcom parafialny Caritas bardzo gorąco dziękuje.

• Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne a przeznaczone na bieżącą działalność parafialną. Bóg zapłać.