TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY, 18 kwietnia 2021 r.

• Dzisiaj przypada Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego i rozpoczyna się XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Zachęcamy do lektury Słowa Bożego. W naszej parafii zapraszamy na spotkania biblijne, które dobywają się w drugie czwartki miesiąca o godz. 19.30 w dolnym kościele.

• Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona będzie z Mszą św. o godz. 15.00.

• Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy dziś oraz 25 kwietnia na Msze św. o godz. 17.00 do górnego kościoła.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w górnym kościele (na czas REO) w poniedziałki w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• We wtorki zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00, podczas których wypraszamy potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przy jego relikwiach.

• W każdy czwartek po wieczornej Mszy św. odprawiane jest nabożeństwo do Opatrzności Bożej.

• W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Drogę Światła, a po niej na różaniec.

• Tego dnia obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

• Msza św. wypominkowa za naszych zmarłych w sobotę o godz. 18.00.

• Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne w Warszawie.

• Rycerstwo Niepokalanej serdecznie zaprasza do rozpoczęcia 33 dniowych ćwiczeń duchowych w celu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi według św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, które rozpoczynamy samodzielnie w domu w środę 28 kwietnia.

• Wszystkie nabożeństwa dostępne online na kanale YouTube Centrum Opatrzności Bożej i na parafialnej stronie internetowej.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej; w piątki po Mszy św. i Drodze Światła; w I i II soboty miesiąca o godz. 11.15.

• Przypominamy, że na czas pandemii wprowadziliśmy dodatkową Mszę św. w niedziele i święta o godz. 15.00.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wejście od strony budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Wszystkie Msze św. odprawiane są w górnym kościele, ale przypominamy, że jest transmisja w dolnym kościele. W Świątyni na nabożeństwie może przebywać 300 osób.

• Przy wejściu do Świątyni od strony parkingu i przystanku zamontowaliśmy bezdotykowe kropielnice.

• Intencje mszalne można zamawiać w górnej zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach urzędowania kancelarii. Przyjmujemy intencje do września.

• Nadal można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je w dni powszednie.

• Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Przeznaczamy je na bieżącą działalność parafialną oraz zbieramy fundusze na boisko sportowe. Bóg zapłać.