SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA, 18 lipca 2021 r.

• Rozpoczynamy XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „W drogę do Źródła Życia”. Na zakończenie tego tygodnia, w przyszłą niedzielę 25 lipca, z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, będzie błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów po Mszy św. o godz. 12.00.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00.

• Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w niedziele i święta nie ma Mszy św. o godz. 8.00 i 15.00.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w górnym kościele w poniedziałki w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• We wtorki zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00, podczas których wypraszamy potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przy jego relikwiach.

• W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do Opatrzności Bożej.

• Tego dnia przypada święto św. Marii Magdaleny, a w piątek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej; w I i II soboty miesiąca o godz. 11.15.

• Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci typu hulajnogi, rowerki zostawiamy w pylonie przy wejściu do Świątyni.

• Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w niedziele i święta. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.

• Wszystkie nabożeństwa dostępne online na kanale YouTube Centrum Opatrzności Bożej i parafialnej stronie internetowej.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.

• Wyjątkowo w czasie wakacji , wieczorna kancelaria będzie czynna od godz. 19.15 ze względu na trwający w tym czasie różaniec w Świątyni.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Wszystkie Msze św. odprawiane są w górnym kościele, ale przypominamy, że jest transmisja w dolnym kościele. Na nabożeństwie może przebywać 1500 osób w górnej Świątyni i 750 w dolnej.

• Przy wejściu do Świątyni od strony parkingu i przystanku zamontowaliśmy bezdotykowe kropielnice.

• Nie można już korzystać z dyspensy od uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej i w święta nakazane. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

• Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Przeznaczamy je na bieżącą działalność parafialną oraz zbieramy fundusze na boisko sportowe. Bóg zapłać.

• W dawnej kaplicy jest punkt szczepień przeciw COVID.