ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO, 10 stycznia 2021 r.

• Dzisiaj obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. Zachęcamy do lektury Katechizmu Kościoła Katolickiego, części dotyczącej sakramentu chrztu świętego (punkty 1213-1284).

• Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 15.00.

• Dziś rozpoczyna się nowenna przed wspomnieniem św. Józefa Sebastiana Pelczara, którego relikwie znajdują się w naszej Świątyni. Tekst nowenny zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu jutro w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• We wtorki zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00, podczas których wypraszamy potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przy jego relikwiach.

• Zachęcamy do włączenia się w comiesięczną modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa będące w kryzysie, która odbywa się w II środy miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00.

• Wspólnota Rycerstwo Niepokalanej zaprasza w środę o godz. 19.30 na otwarte spotkanie formacyjne z konferencją pt. „Powołanie i łaska”, które odbędzie się w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

• W czwartki po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do Opatrzności Bożej.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała. Różaniec odmawiamy w dni powszednie od poniedziałku do piątku przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30; w I i II soboty miesiąca o godz. 11.15, w pozostałe soboty po Mszy św. wieczornej.

• Od 25 grudnia do 17 stycznia włącznie wprowadziliśmy dodatkową Mszę św. w niedzielę i święta o godz. 15.00.

• Wszystkie Msze św. odprawiane są w górnym kościele, ale przypominamy, że jest transmisja w dolnym kościele.

• Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpoczniemy 2 lutego. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 19.30. Nie trzeba się wcześniej zapisywać, należy przyjść na pierwsze spotkanie. Prowadzony będzie w formie 10 konferencji. Odpowiedzialnym jest ks. Piotr Celejewski.

• Przygotowaniem do I Komunii św. są cotygodniowe niedzielne Msze św. o godz. 10.30 i comiesięczna konferencja dla dzieci i rodziców. W związku z udzieleniem przez kard. Kazimierza Nycza dyspensy we Mszy św. można uczestniczyć online.

• Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii górnej po każdej Mszy św. lub w godzinach urzędowania kancelarii. Na razie intencje przyjmujemy do czerwca.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00,  od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wejście od strony budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. W Świątyni może przebywać maksymalnie 350 osób. W dolnym kościele jest transmisja głosu z górnej Świątyni. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je w dni powszednie.

• Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Przeznaczamy je na bieżącą działalność parafialną. Bóg zapłać.

WIZYTA DUSZPASTERSKA

W tym roku wizyta duszpasterska w naszej parafii będzie przeprowadzona w inny sposób. Będziemy zapraszali mieszkańców poszczególnych bloków na wieczorną Mszę św. w ich intencji.

• Poniedziałek, 11 stycznia, ul. Branickiego 21, 21A, 23Herbu Janina 3, 3A i 3B
  • Wtorek, 12 stycznia, ul. Hlonda 2, 2A-2C