PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA, 11 lipca 2021 r.

• KANCELARIA PARAFIALNA W WAKACJE CZYNNA JEST OD GODZ. 19.15, NIE OD GODZ. 19.00.

• Wakacyjny porządek Mszy św. W lipcu i sierpniu w niedziele i święta nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Msze św. w niedzielę o godz. 9.00, 10.30 z udziałem dzieci, 12.00, 19.00 i 20.30. W tygodniu o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w górnym kościele w poniedziałki w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• We wtorki zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00, podczas których wypraszamy potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przy jego relikwiach.

• Zachęcamy do włączenia się w comiesięczną modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa będące w kryzysie, która odbywa się w II środy miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00.

• W każdy czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do Opatrzności Bożej.

• W piątek przypada wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej.

• Msza św. w języku angielskim w sobotę o godz. 17.00.

• W przyszłą niedzielę rozpocznie się XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „W drogę do Źródła Życia”. Na zakończenie tygodnia, 25 lipca, z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, będzie błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów po Mszy św. o godz. 12.00.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej; w I i II soboty miesiąca o godz. 11.15.

• Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci typu hulajnogi, rowerki zostawiamy w pylonie przy wejściu do Świątyni.

• Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w niedziele i święta. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.

• Wszystkie nabożeństwa dostępne online na kanale YouTube Centrum Opatrzności Bożej i parafialnej stronie internetowej.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Wszystkie Msze św. odprawiane są w górnym kościele, ale przypominamy, że jest transmisja w dolnym kościele. Na nabożeństwie może przebywać 1500 osób w górnej Świątyni i 750 w dolnej.

• Przy wejściu do Świątyni od strony parkingu i przystanku zamontowaliśmy bezdotykowe kropielnice.

• Nie można już korzystać z dyspensy od uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej i w święta nakazane. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

• Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Przeznaczamy je na bieżącą działalność parafialną oraz zbieramy fundusze na boisko sportowe. Bóg zapłać.

• W dawnej kaplicy jest punkt szczepień przeciw COVID.