PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY, 2 maja 2021 r.

• Dzisiaj Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona będzie z Mszą św. o godz. 15.00.

• Jutro obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków. Msze św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00. Msza św. o godz. 12.00 zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny. Nabożeństwo majowe po wieczornej Mszy św.

• W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

• Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele po Mszy św. o godz. 19.00.

• W środę na Mszy św. o godz. 18.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Szafarzem będzie bp Rafał Markowski. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

• Spotkanie wspólnoty św. Szarbela w środę o godz. 20.00 w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

• W I czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie oraz zakonne z naszej parafii. Po niej Godzina Święta: nabożeństwo majowe, różaniec i wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

• Tego dnia przypada święto świętych apostołów Filipa i Jakuba.

• I piątek miesiąca możliwość spowiedzi rano, w południe i od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe, majowe i różaniec. Dodatkowa Msza św. o godz. 20.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 22.00 (adoracja w kaplicy Najświętszego Sakramentu). O pierwszym piątku szczególnie przypominamy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom.

• Tego dnia rozpocznie się nowenna przed uroczystością św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski i metropolii warszawskiej. Natomiast w przyszłą niedzielę rozpocznie się nowenna przed wspomnieniem św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana, którego relikwie również są w naszej Świątyni. Zachęcamy do modlitwy nowennami, których treść dostępna jest na parafialnej stronie internetowej.

• Rycerstwo Niepokalanej zaprasza do śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMPmodlitwy różańcowej w górnym kościele w każdą II sobotę miesiąca o godz. 10.50.

• W sobotę obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, głównej Patronki Warszawy.

• Wszystkie informacje odnośnie I Komunii św. są zamieszczane na parafialnej stronie internetowej w dedykowanej zakładce (wejście przez baner pod menu na stronie głównej). Próby dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. także są tam ogłoszone.

• Rocznica I Komunii św. będzie w naszej parafii 13 czerwca o godz. 13.15.

• Rodziny, które będą chciały przeżywać rocznicę I Komunii św. dzieci w naszej parafii, zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 31 maja o godz.19.30.

• Wszystkie nabożeństwa dostępne online na kanale YouTube Centrum Opatrzności Bożej i parafialnej stronie internetowej.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej i nowennie; w I i II soboty miesiąca o godz. 11.15.

• Przypominamy, że na czas pandemii wprowadziliśmy dodatkową Mszę św. w niedziele i święta o godz. 15.00.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Wszystkie Msze św. odprawiane są w górnym kościele, ale przypominamy, że jest transmisja w dolnym kościele. W Świątyni na nabożeństwie może przebywać 300 osób.

• Przy wejściu do Świątyni od strony parkingu i przystanku zamontowaliśmy bezdotykowe kropielnice.

• Nadal można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je w dni powszednie.

• Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Przeznaczamy je na bieżącą działalność parafialną oraz zbieramy fundusze na boisko sportowe. Bóg zapłać.