I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 21 lutego 2021 r.

» Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 15.00. Będzie ono połączone z Mszą św.
» Przez okres Wielkiego Postu po każdej Mszy św. sprawowanej w dni powszednie o godz. 12.00 będzie udzielane błogosławieństwo relikwiami Drzewa Krzyża Świętego.
» Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 14 marca 2021 r.

» Dzisiaj przypada IV niedziela Wielkiego Postu, zwana niedzielą radości – Laetare (od pierwszych słów łacińskiej antyfony na wejście – „Raduj się, Jerozolimo”). Kościół, Nowe Jeruzalem, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z nadchodzących dni paschalnych.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA, 14 lutego 2021 r.

» W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu, przygotowujący nas do przeżycia Świętego Triduum Paschalnego. W tym dniu w naszej Świątyni rozpocznie się tegoroczna modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych Warszawy. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 10.00, 12.00, 18.00 i 20.00, której przewodniczył będzie ks. kard. Kazimierz Nycz.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 7 marca 2021 r.

» Wspólnota „Przymierze” zaprasza wszystkich, którzy chcą poznać Jezusa i znaleźć odpowiedzi na życiowe pytania oraz odkryć swoje miejsce w Kościele na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym (REO). Można dołączyć jeszcze tylko jutro. Rekolekcje odbywają się w poniedziałki o godz. 19.30 w naszym kościele.

V NIEDZIELA ZWYKŁA, 7 lutego 2021 r.

» Zachęcamy do włączenia się w comiesięczną modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa będące w kryzysie.
» W czwartek we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes obchodzić będziemy XXIX Światowy Dzień Chorego pod hasłem: „Jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście (Mt 23, 8). Relacja zaufania u podstaw opieki nad chorymi”.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA, 31 stycznia 2021 r.

» We wtorek obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W Polsce kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek. Liturgia po raz ostatni ukazuje Chrystusa jako Dzieciątko. Msze św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00. Poświęcenie gromnic tylko na początku każdej Mszy św.

NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO, 24 stycznia 2021 r.

» W czwartek podczas różańca, na Mszy św. o godz. 18.00 oraz w czasie nabożeństwa do Opatrzności Bożej będziemy się modlić o błogosławione owoce beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.
» W piątek zapraszamy na Wieczór dla Jezusa. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 20.00.

II NIEDZIELA ZWYKŁA, 17 stycznia 2021 r.

» Od 18 do 25 stycznia, święta Nawrócenia św. Pawła Apostoła, trwać będzie w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc (por. J 15, 5-9)”.
» We wtorek przypada wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, którego relikwie znajdują się w naszej Świątyni.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO, 10 stycznia 2021 r.

» Dzisiaj obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. Zachęcamy do lektury Katechizmu Kościoła Katolickiego, części dotyczącej sakramentu chrztu świętego (punkty 1213-1284).
Dziś rozpoczyna się nowenna przed wspomnieniem św. Józefa Sebastiana Pelczara, którego relikwie znajdują się w naszej Świątyni.

2. NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM, 3 stycznia 2021 r.

» Po Mszy św. o godz. 15.00 będziemy się modlić Koronką do Miłosierdzia Bożego, prosząc o Boże Miłosierdzie i potrzebne łaski na rok 2021. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
W środę obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Taca przeznaczona zostanie na misje.