NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY, 27 grudnia 2020 r.

• Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Modlitwą otaczamy szczególnie rodziny naszej parafii. Niech ten dzień przyczyni się do wzmocnienia więzi w naszych ogniskach domowych. O godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna za rodziny z Aktem Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza. Na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 oraz 19.00 i 20.30 małżonkowie będą mogli odnowić przyrzeczenia małżeńskie.

• O godz. 15.00 Msza św. Po Eucharystii będziemy się wspólnie modlić Koronką do Miłosierdzia Bożego, prosząc o Boże Miłosierdzie i potrzebne łaski na rok 2021. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• Jutro 28 stycznia podczas wieczornego różańca będziemy się modlić o błogosławione owoce beatyfikacji Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

• Msza św. dziękczynna za wszelkie dobro i otrzymane łaski od Boga w roku 2020 w czwartek o godz. 17.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Za publiczny śpiew hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy można uzyskać odpust zupełny.

• W piątek przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Odpust zupełny można uzyskać za udział w publicznym odmówieniu lub śpiewie hymnu: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź. Msze św. według porządku niedzielnego. Dodatkowa Msza św. o godz. 15.00, ale nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

• Tego dnia przypada I piątek miesiąca. Pamiętajmy o intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Możliwość spowiedzi w czasie Mszy św. Po Mszy św. o godz. 12.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe. O pierwszym piątku szczególnie przypominamy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom.

• Tego dnia będziemy obchodzić 54. Światowy Dzień Pokoju pod hasłem „Kultura troskliwości jako droga do pokoju”. Orędzie papieża Franciszka znajduje się na parafialnej stronie internetowej.

• Kancelaria parafialna w czwartek i piątek (31 grudnia i 1 stycznia) będzie nieczynna.

• W I sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.15. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej, a szczególnie Koła Żywego Różańca i Rycerzy Niepokalanej. Wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP rozpocznie się o godz. 10.50.

• Wspólnota rodzinna Woda Życia zaprasza małżonków na otwarte spotkanie modlitewne w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w dolnym kościele. Szczegóły na plakacie w pylonie.

• Członków Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w II sobotę miesiąca (9 stycznia) po Mszy św. o godz. 12.00 w górnym kościele. Na spotkaniu będzie można odebrać tajemnice do modlitwy w kolejnych miesiącach. Do czasu odebrania tajemnic, członkowie odmawiają obecną tajemnicę z grudnia.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Wyjątkowo w I i II soboty miesiąca o godz. 11.15.

• Od 25 grudnia do 17 stycznia włącznie wprowadziliśmy dodatkową Mszę św. w niedzielę i święta o godz. 15.00.

• Wszystkie Msze św. odprawiane są w górnym kościele, ale przypominamy, że jest transmisja w dolnym kościele.

• Przygotowaniem do I Komunii św. są cotygodniowe niedzielne Msze św. o godz. 10.30 i comiesięczna konferencja dla dzieci i rodziców. W związku z udzieleniem przez kard. Kazimierza Nycza dyspensy we Mszy św. można uczestniczyć online.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00,  od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.

• Najbliższa cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek 11 stycznia w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie tylko do środy włącznie.

• W tym tygodniu nie będzie konferencji przed chrztem św.

• Można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. W Świątyni może przebywać maksymalnie 350 osób. W dolnym kościele jest transmisja głosu z górnej Świątyni. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je w dni powszednie.

• W tym roku wizyta duszpasterska w naszej parafii będzie przeprowadzona w inny sposób. Będziemy zapraszali mieszkańców poszczególnych bloków na wieczorną Mszę św. w ich intencji. Więcej szczegółów po Nowym Roku.

• Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne a przeznaczone na bieżącą działalność parafialną. Bóg zapłać.