NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO, 24 stycznia 2021 r.

• Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Ojciec Święty zaprasza każdego ucznia Chrystusa, aby Biblia nie była jedną z wielu ksiąg, ale stawała się dla nas żywym Słowem Bożym. Zachęcamy, aby codziennie sięgać do Biblii, modlić się Słowem Bożym i starać się nim żyć na co dzień.

• Decyzją kard. Kazimierza Nycza dziś przypada Dzień solidarności z Chorwacją. W kościołach na terenie archidiecezji warszawskiej po Mszach św. zbierane są ofiary na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji, które miało miejsce pod koniec grudnia. Część ofiar zebranych dzisiaj na tacę przeznaczymy na ten cel.

• Koronka do Miłosierdzia Bożego dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00.

• Jutro przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

• W czwartek podczas różańca, na Mszy św. o godz. 18.00 oraz w czasie nabożeństwa do Opatrzności Bożej będziemy się modlić o błogosławione owoce beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

• Osoby, które zgłosiły się na przygotowanie do bierzmowania (sakrament zostanie udzielony w 2022 r.), zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 19.15 w kościele (spowiedź, Msza św., sprawy organizacyjne).

• W piątek zapraszamy na Wieczór dla Jezusa. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 20.00.

• Msza św. wypominkowa za naszych zmarłych w sobotę o godz. 18.00.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele w poniedziałki w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• We wtorki zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00, podczas których wypraszamy potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przy jego relikwiach.

• W czwartki po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do Opatrzności Bożej.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała. Różaniec odmawiamy w dni powszednie od poniedziałku do piątku przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30; w I i II soboty miesiąca o godz. 11.15, w pozostałe soboty po Mszy św. wieczornej.

• Od 25 grudnia do odwołania wprowadziliśmy dodatkową Mszę św. w niedziele i święta o godz. 15.00.

• Wszystkie Msze św. odprawiane są w górnym kościele, ale przypominamy, że jest transmisja w dolnym kościele.

• Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpoczniemy 2 lutego. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 19.30. Nie trzeba się wcześniej zapisywać, należy przyjść na pierwsze spotkanie. Prowadzony będzie w formie 10 konferencji. Odpowiedzialnym jest ks. Piotr Celejewski.

• Przygotowaniem do I Komunii św. są cotygodniowe niedzielne Msze św. o godz. 10.30 i comiesięczna konferencja dla dzieci i rodziców. W związku z udzieleniem przez kard. Kazimierza Nycza dyspensy we Mszy św. można uczestniczyć online.

• Intencje mszalne można zamawiać w górnej zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach urzędowania kancelarii. Na razie intencje przyjmujemy do czerwca.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wejście od strony budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. W Świątyni może przebywać maksymalnie 350 osób. W dolnym kościele jest transmisja głosu z górnej Świątyni. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je w dni powszednie.

• Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Przeznaczamy je na bieżącą działalność parafialną. Bóg zapłać.

WIZYTA DUSZPASTERSKA

W tym roku wizyta duszpasterska w naszej parafii odbywa się w inny niż w latach ubiegłych sposób. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych bloków na wieczorną Mszę św. w ich intencji.

• Poniedziałek, 25 stycznia, ul. Sarmacka 1, 1A, 4, 4A, 4B, 5 (wszystkie domy), 6 i 7
  • Wtorek, 26 stycznia, ul. Sarmacka 9, 10 (wszystkie domy), 11 i 12
  • Środa, 27 stycznia, ul. Sarmacka 13, 14, 15, 16, 17, 18 i 19
  • Czwartek, 28 stycznia, ul. Sarmacka 20 i 20A, 21, 22 i 22A oraz 28, 28A i 28B