NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ, 28 marca 2021 r.

• Dzisiaj Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na początku każdej Mszy św. Palmy rozprowadzają bielanki i ministranci, a ofiary przeznaczymy na ich fundusz.

• Na Mszy św. o godz. 12. 00 będziemy się modlić m.in. o błogosławione owoce beatyfikacji sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

• Ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali będzie połączone z dodatkową Mszą św. o godz. 15.00.

• W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko do środy.

• W Wielkim Tygodniu spowiedź od poniedziałku do wtorku w godz. 17.00-20.00, a w środę 17.00-21.00. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

• Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej wyjątkowo o godz. 17.00  (z udziałem dzieci) i 19.00. Po Mszy św. o godz. 19.00 adoracja Pana Jezusa w kaplicy przechowania (ciemnica w Panteonie Wielkich Polaków) do godz. 22.00. W tym dniu obchodzić będziemy pamiątkę ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa podczas Ostatniej Wieczerzy.

• Wielki Piątek rozpoczniemy modlitwą poranną Kościoła: Ciemną Jutrznią i Godziną Czytań o godz. 8.00. Przez cały dzień adoracja Pana Jezusa w ciemnicy w Panteonie Wielkich Polaków. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 14.30, tak aby przy XII stacji Drogi Krzyżowej, w godzinie śmierci Pana Jezusa, odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Tego dnia rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzia Bożego.

• Liturgia Męki Pańskiej wyjątkowo o godz. 17.00 (z udziałem dzieci, szczególnie zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św.) i 19.00. Adoracja Pana Jezusa w Grobie przez całą noc. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy. Grób Pański będzie w Panteonie Wielkich Polaków.
Grafik czuwania wspólnot

do godz. 21.00 Chór
godz. 21.00-22.00 Żywy Różaniec
godz. 22.00-23.00 Wspólnota św. Szarbela
godz. 23.00-00.00 Rycerstwo Niepokalanej
godz. 00.00-01.00 Wspólnota Przymierze
godz. 01.00-02.00 Woda Życia
godz. 02.00-03.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego
godz. 03.00-04.00
godz. 04.00-05.00
godz. 05.00-06.00
godz. 06.00-07.00 Domowy Kościół

• Wielką Sobotę rozpoczniemy również modlitwą poranną Kościoła: Ciemną Jutrznią i Godziną czytań o godz. 8.00. W tym dniu Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa. Postarajmy się znaleźć czas na czuwanie przy Grobie Pana Jezusa.

• Wigilia Paschalna będzie w sobotę o godz. 20.00. Tą Mszą św. rozpoczniemy obchód Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Na liturgię przynosimy ze sobą świece na odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego.

• Wszystkie Msze św. i nabożeństwa Świętego Triduum Paschalnego będą transmitowane na kanale YouTube Centrum Opatrzności Bożej i na parafialnej stronie internetowej.

• W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msza św. o godz. 9.00 będzie transmitowana przez Polsat News.

• Błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny w Świątyni od godz. 9.00 do 17.00 przy zachowaniu standardów sanitarnych, ale możliwe jest także w tym roku  błogosławieństwo pokarmów w domu. Może tego dokonać ojciec, matka bądź inny członek rodziny. Błogosławieństwo stołu przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego dostępne jest na parafialnej stronie internetowej.

• W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 19.00 i 20.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

• Msza św. w języku angielskim w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego  o godz. 18.00.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. W Wielkim Tygodniu wspólny różaniec ze wspólnotą Żywego Różańca będzie w sobotę o godz. 11.15 przy Grobie Pańskim.

• Przypominamy, że na czas pandemii wprowadziliśmy dodatkową Mszę św. w niedziele i święta o godz. 15.00.

• Wszystkie Msze św. odprawiane są w górnym kościele, ale przypominamy, że jest transmisja w dolnym kościele. W Świątyni na nabożeństwie mogą przebywać 303 osoby.

• Intencje mszalne można zamawiać w górnej zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach urzędowania kancelarii. Od 1 kwietnia będziemy przyjmować intencje do września.

• Nadal można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je w dni powszednie.

• Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Przeznaczamy je na bieżącą działalność parafialną oraz zbieramy fundusze na boisko sportowe. Bóg zapłać.