NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, 11 kwietnia 2021 r.

• Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W tym roku przebiega on pod hasłem „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia!”. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w GODZINIE MIŁOSIERDZIA o godz. 15.00.

• Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy dziś oraz 18 i 25 kwietnia na Msze św. o godz. 17.00 do górnego kościoła.

• Powracamy do cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu w górnym kościele (na czas REO) w poniedziałki w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• We wtorki zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00, podczas których wypraszamy potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przy jego relikwiach.

• Zachęcamy do włączenia się w comiesięczną modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa będące w kryzysie, która odbywa się w II środy miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00.

• Rycerstwo Niepokalanej serdecznie zaprasza w środę o godz. 19.00 do kaplicy Najświętszego Sakramentu na comiesięczne spotkanie formacyjne, podczas którego wysłuchamy konferencji pt. „Modlitwa Maryi”. SPOTKANIE ODWOŁANE

• W każdy czwartek po wieczornej Mszy św. odprawiane jest nabożeństwo do Opatrzności Bożej.

• W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Drogę Światła. Poprowadzi ją ks. Piotr Celejewski.

• W sobotę odbędzie się dzień skupienia Darczyńców. O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za dar życia. Eucharystię poprzedzi adoracja Najświętszego Sakramentu (od godz. 10.00), „Różaniec świętych – nie jesteś sam” oraz konferencja nt. „Niech się weseli serce szukających Pana! (Ps 105, 3b). Radość zaufania Bożej Opatrzności”, którą wygłosi ks. dr Andrzej Persidok.

• Msza św. w języku angielskim w sobotę o godz. 17.00 w górnym kościele.

• Dzisiaj swoje święto patronalne obchodzi CARITAS. Dziękujemy naszemu zespołowi parafialnemu za jego posługę i życzymy Bożego błogosławieństwa na dalszą służbę ludziom najbardziej potrzebującym.

• Serdeczne Bóg zapłać za hojne zasilenie funduszu jałmużny postnej. Ze sprzedaży baranków wielkanocnych i skarbonek zebraliśmy 10 820 zł, które przeznaczyliśmy m.in. na wsparcie „Domu Chleba” prowadzonego przez oo. barnabitów oraz hospicjum prowadzone przez siostry Felicjanki.

• Wszystkie nabożeństwa dostępne online na kanale YouTube Centrum Opatrzności Bożej i parafialnej stronie internetowej.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej i nowennie; w I i II soboty miesiąca o godz. 11.15.

• Przypominamy, że na czas pandemii wprowadziliśmy dodatkową Mszę św. w niedziele i święta o godz. 15.00.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.

• Wszystkie Msze św. odprawiane są w górnym kościele, ale przypominamy, że jest transmisja w dolnym kościele. W Świątyni na nabożeństwie mogą przebywać 303 osoby.

• Przy wejściu do Świątyni od strony parkingu i przystanku zamontowaliśmy bezdotykowe kropielnice.

• Intencje mszalne można zamawiać w górnej zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach urzędowania kancelarii. Przyjmujemy intencje do września.

• Nadal można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je w dni powszednie.

• Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Przeznaczamy je na bieżącą działalność parafialną oraz zbieramy fundusze na boisko sportowe. Bóg zapłać.