JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA, 13 czerwca 2021 r.

• Dzisiaj dodatkowa Msza św. o godz. 13.15 dla dzieci, które w tym toku obchodzą rocznicę I Komunii św.

• Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona będzie z Mszą św. o godz. 15.00.

• Trwa zbiórka w ramach akcji Caritas Polska – Rodzina Rodzinie. Puszki Caritas znajdują się przy wejściu głównym do Świątyni. Więcej informacji na parafialnej stronie internetowej.

• Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele po Mszy św. o godz. 19.00.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele w poniedziałki w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• We wtorki zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00, podczas których wypraszamy potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przy jego relikwiach.

• W czwartek przypada wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, którego relikwie znajdują się w naszej parafii. Zachęcamy do modlitwy w tym szczególnym czasie. Tekst nowenny zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej.

• W każdy czwartek po wieczornej Mszy św. modlimy się w czasie nabożeństwa do Opatrzności Bożej.

• Na Mszach św. w piątek (18 czerwca) o godz. 18.00, w sobotę (19 czerwca) o godz. 13.00 i w niedzielę (20 czerwca) o godz. 13.15 obchodzić będziemy uroczystość I Komunii św.

• Wszystkie informacje dotyczące I Komunii św. są zamieszczane na parafialnej stronie internetowej w dedykowanej zakładce (wejście przez baner pod menu na stronie głównej). Próby dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. 18, 19 i 20 czerwca są tam ogłoszone.

• Msza św. w języku angielskim w sobotę o godz. 17.00.

• Wszystkie nabożeństwa dostępne online na kanale YouTube Centrum Opatrzności Bożej i parafialnej stronie internetowej.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała. Różaniec odmawiamy w tym tygodniu po Mszy św. z dziećmi i nabożeństwie czerwcowym w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

• Przypominamy, że na czas pandemii wprowadziliśmy dodatkową Mszę św. w niedziele o godz. 15.00.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Wszystkie Msze św. odprawiane są w górnym kościele, ale przypominamy, że jest transmisja w dolnym kościele. Na nabożeństwie może przebywać 1000 osób w górnej Świątyni i 500 w dolnej.

• Przy wejściu do Świątyni od strony parkingu i przystanku zamontowaliśmy bezdotykowe kropielnice.

• Od przyszłej niedzieli nie można będzie skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

• Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Przeznaczamy je na bieżącą działalność parafialną oraz zbieramy fundusze na boisko sportowe. Bóg zapłać.

• Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza na rodzinne warsztaty edukacyjne pt. „Dzieci listy piszą…” w sobotę 19 czerwca o godz. 10.00. Więcej informacji na stronie muzeum.

• W dawnej kaplicy jest punkt szczepień przeciw COVID.