IV NIEDZIELA ZWYKŁA, 31 stycznia 2021 r.

• Dziś w ostatnią niedzielę stycznia przypada 68. Światowy Dzień Trędowatych.

• Koronka do Miłosierdzia Bożego dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00.

• We wtorek obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W Polsce kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek. Liturgia po raz ostatni ukazuje Chrystusa jako Dzieciątko. Msze św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00. Poświęcenie gromnic tylko na początku każdej Mszy św.

• Drugi lutego to także Dzień Życia Konsekrowanego poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach zakonnych, stowarzyszeniach życia apostolskiego i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich podczas naszej modlitwy. Taca z Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00 zostanie przeznaczona na zakony klauzurowe.

• Wspólnota Apostolstwa Miłosierdzia i Dobrej Śmierci zaprasza do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich dusz w czyśćcu cierpiących i za zatwardziałych grzeszników wyjątkowo w II wtorek miesiąca o godz. 17.45.

• Rycerstwo Niepokalanej serdecznie zaprasza w środę o godz. 19.00 do dolnego kościoła na comiesięczne spotkanie formacyjne, podczas którego wysłuchamy konferencji nt. „Dziewictwo w ujęciu chrześcijańskim”.

• Spotkanie Wspólnoty św. Szarbela odbędzie się w środę o godz. 20.00 w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

• I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie oraz zakonne z naszej parafii. Po niej Godzina Święta czyli wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

• I piątek miesiąca możliwość spowiedzi rano, w południe i od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe. Dodatkowa Msza św. o godz. 20.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 21.30 (adoracja w kaplicy Najświętszego Sakramentu). W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. O pierwszym piątku szczególnie przypominamy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom.

• W piątek przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Poświęcenie chleba i wody na Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy o przyniesienie własnych chlebów i butelek z wodą.

• W I sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.15. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej, a szczególnie Koła Żywego Różańca i Rycerzy Niepokalanej. Wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP rozpocznie się o godz. 10.50.

• Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpoczniemy 2 lutego. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 19.30. Nie trzeba się wcześniej zapisywać, należy przyjść na pierwsze spotkanie. Prowadzony będzie w formie 10 konferencji. Odpowiedzialnym jest ks. Piotr Celejewski.

• Przypominamy o spotkaniach duszpasterstwa akademickiego NURT, które odbywają się w czwartki o godz. 20.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Spotkania biblijne planujemy rozpocząć od czwartku 11 lutego o godz. 19.30 w dolnym kościele. Poprowadzi je ks. Piotr Powałka.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele w poniedziałki w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała. Różaniec odmawiamy w dni powszednie do 2 lutego włącznie przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30; a od 3 lutego po Mszy św. wieczornej; w I i II soboty miesiąca o godz. 11.15, w pozostałe soboty po Mszy św. wieczornej.

• Od 25 grudnia do odwołania wprowadziliśmy dodatkową Mszę św. w niedziele i święta o godz. 15.00.

• Wszystkie Msze św. odprawiane są w górnym kościele, ale przypominamy, że jest transmisja w dolnym kościele.

• Przygotowaniem do I Komunii św. są cotygodniowe niedzielne Msze św. o godz. 10.30 i comiesięczna konferencja dla dzieci i rodziców. W związku z udzieleniem przez kard. Kazimierza Nycza dyspensy we Mszy św. można uczestniczyć online.

• Intencje mszalne można zamawiać w górnej zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach urzędowania kancelarii. Na razie intencje przyjmujemy do czerwca.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wejście od strony budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. W Świątyni może przebywać maksymalnie 350 osób. W dolnym kościele jest transmisja głosu z górnej Świątyni. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je w dni powszednie.

• Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Przeznaczamy je na bieżącą działalność parafialną. Bóg zapłać.

WIZYTA DUSZPASTERSKA

W tym roku wizyta duszpasterska w naszej parafii odbywa się w inny niż w latach ubiegłych sposób. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych bloków na wieczorną Mszę św. w ich intencji.

• Poniedziałek, 1 lutego, ul. Klimczaka 13, 15, 16, 17, 20 i 22

• Wtorek, 2 lutego, ul. Rycerstwa Polskiego, Wiedeńska, Marcepanowa, Przyczółkowa, Prymasa A. Hlonda 10 (pozostałe numery) oraz wszyscy Przyjaciele naszej Parafii