IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 14 marca 2021 r.

• Dzisiaj przypada IV niedziela Wielkiego Postu, zwana niedzielą radości – Laetare (od pierwszych słów łacińskiej antyfony na wejście – „Raduj się, Jerozolimo”). Kościół, Nowe Jeruzalem, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z nadchodzących dni paschalnych.

• Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 15.00. Będzie ono połączone z Mszą św.

• Przez okres Wielkiego Postu po każdej Mszy św. sprawowanej w dni powszednie o godz. 12.00 udzielane jest błogosławieństwo relikwiami Drzewa Krzyża Świętego.

• Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00, a po nim adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Różaniec odmówimy po Drodze Krzyżowej na początku adoracji.

• Rekolekcje wielkopostne dla dzieci odbędą się w ramach zdalnej nauki w szkole.

• REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE dla dorosłych przygotowujące nas do owocnego przeżycia Triduum Paschalnego rozpoczniemy w przyszłą niedzielę. Będą trwały do środy 24 marca. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach św., a w tygodniu na Mszach św. o godz. 18.00 i 19.30. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Andrzej Persidok. Tytuł rekolekcji: „Żywe kamienie”. Rekolekcje będą transmitowane online.

• Do 18 marca trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Odmawiamy ją po różańcu. Od uroczystości (19 marca) rozpocznie się rok w sposób szczególny poświęcony rodzinie. Tekst nowenny oraz informacje na temat Roku Rodziny znajdują się na parafialnej stronie internetowej.

• W piątek, ze względu na przypadającą uroczystość, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• Od 19 do 25 marca trwać będzie Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Inicjatywa Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka wpisuje się w obchody Roku Świętego Józefa. W kolejnych dniach naszą modlitwą będziemy otaczać dzieci chore prenatalnie, ich rodziny, personel medyczny, polityków i ludzi mediów. List apostolski papieża Franciszka o św. Józefie, litania do Opiekuna Świętej Rodziny i modlitwa do Maryi Matki Żyjących ułożona przez św. Jana Pawła II dostępne są na parafialnej stronie internetowej.

• Msza św. w języku angielskim zostanie odprawiona w sobotę 20 lutego o godz. 17.00 w górnym kościele.

• W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się ponownie koncert zespołu wokalnego IMPREVISTI. Usłyszymy arcydzieło hiszpańskiej muzyki renesansowej „Ciemne jutrznie” Luisa de Victorii.

• Przygotowaniem do I Komunii św. są cotygodniowe niedzielne Msze św. o godz. 10.30 i comiesięczna konferencja dla dzieci i rodziców. Zapraszamy dzieci na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.00 do górnego kościoła. Katecheza dla dzieci zaplanowana na dziś ze względu na pandemię nie odbędzie się. Spotkanie tylko dla rodziców w czwartek 18 marca o godz. 19.30 będzie transmitowane online. Jest to ostateczny termin na dostarczenie świadectwa chrztu świętego dziecka.

• Uczniów klasy 5 i 6 szkoły podstawowej zapraszamy do oratorium w środy o godz. 16.30 w sali Instytutu Papieża Jana Pawła II. Zajęcia prowadzi ks. Piotr Powałka.

• Przypominamy o spotkaniach duszpasterstwa akademickiego NURT, które odbywają się w czwartki o godz. 20.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej; w piątki Wielkiego Postu po wieczornej Mszy św. i Drodze Krzyżowej; w I i II soboty miesiąca o godz. 11.15.

• Wprowadziliśmy dodatkową Mszę św. w niedziele i święta o godz. 15.00.

• Wszystkie Msze św. odprawiane są w górnym kościele, ale przypominamy, że jest transmisja w dolnym kościele.

• Intencje mszalne można zamawiać w górnej zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach urzędowania kancelarii. Na razie intencje przyjmujemy do czerwca.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wejście od strony budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• W Niedziele Wielkiego Postu rozprowadzane są baranki czekoladowe. Dochód przekażemy na konto Stowarzyszenia „Kościół w Potrzebie”. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Szczegóły znajdują się na parafialnej stronie internetowej.

• Można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. W dolnym kościele jest transmisja głosu z górnej Świątyni. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je w dni powszednie.

• Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Przeznaczamy je na bieżącą działalność parafialną. Bóg zapłać.