IV NIEDZIELA ADWENTU, 20 grudnia 2020 r.

Niech Bóg-Człowiek Jezus Chrystus narodzony w Betlejem
dodaje sił ducha i ciała w drodze do świętości.
Z kapłańskim dobrym życzeniem i błogosławieństwem
na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia,

księża parafii Opatrzności Bożej w Wilanowie

• Roraty odprawiane są o godz. 6.30 w górnym kościele. Na roraty przynosimy swoje  lampiony. Nie ma Mszy św. o godz. 7.00.

• W Wigilię Bożego Narodzenia Msze św. tylko o godz. 6.30 – roraty i o godz. 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy, aby w tym dniu zachować polski zwyczaj wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, łamania się opłatkiem, śpiewu kolęd oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• Pasterka o godz. 24.00. Niestety, z wiadomych powodów, nie będzie dzielenia się opłatkiem w kościele. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na Dom Samotnej Matki w Chylicach.

• Msze św. w Boże Narodzenie o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 19.00 i 20.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Msza św. w języku angielskim o godz. 18.00.

• W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. według porządku niedzielnego o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30, a także dodatkowa o godz. 15.00. Chrzty na Mszy św. o godz. 12.00.

• Od 25 grudnia do 17 stycznia włącznie wprowadzamy dodatkową Mszę św. w niedziele i święta o godz. 15.00.

• Wszystkie Msze św. będą odprawiane w górnym kościele, ale przypominamy, że jest transmisja w dolnym kościele.

• Msza św. wypominkowa za naszych zmarłych w sobotę o godz. 19.00.

• W niedzielę, 27 grudnia, w święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, o godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna za rodziny z Aktem Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza.

• Tego dnia na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 oraz 19.00 i 20.30 małżonkowie będą mogli odnowić przyrzeczenia małżeńskie.

• Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.

• Przygotowaniem do I Komunii św. są cotygodniowe niedzielne Msze św. o godz. 10.30 i comiesięczna konferencja dla dzieci i rodziców. W związku z udzieleniem przez kard. Kazimierza Nycza dyspensy we Mszy św. można uczestniczyć online.

• Różaniec o ustanie pandemii odmawiamy w dni powszednie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

• Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa”. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.

• Spowiedź w dni powszednie adwentu odbywa się na Mszy św. o godz. 6.30, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, i wieczorem od godz. 17.30 do 20.00.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy św.

• W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie tylko do środy włącznie.

• W najbliższą sobotę nie będzie konferencji przed chrztem św.

• Można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. W Świątyni może przebywać maksymalnie 350 osób. W dolnym kościele jest transmisja głosu z górnej Świątyni. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je w dni powszednie.

• W tym roku wizyta duszpasterska w naszej parafii będzie przeprowadzona w inny sposób. Będziemy zapraszali mieszkańców poszczególnych bloków na wieczorną Mszę św. w ich intencji. Więcej szczegółów po Nowym Roku.

• Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne a przeznaczone na bieżącą działalność parafialną. Bóg zapłać.