III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 7 marca 2021 r.

• Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 15.00. Będzie ono połączone z Mszą św.

• Wspólnota rodzinna Woda Życia zaprasza rodziny na Mszę św. o godz. 15.00.

• Przez okres Wielkiego Postu po każdej Mszy św. sprawowanej w dni powszednie o godz. 12.00 udzielane jest błogosławieństwo relikwiami Drzewa Krzyża Świętego.

• Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00, a po nim adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Różaniec odmówimy po Drodze Krzyżowej na początku adoracji.

• Rekolekcje wielkopostne dla dzieci odbędą się w ramach zdalnej nauki w szkole, a dla dorosłych od piątej niedzieli Wielkiego Postu. Poprowadzi je ks. dr Andrzej Persidok.

• Wspólnota „Przymierze” zaprasza wszystkich, którzy chcą poznać Jezusa i znaleźć odpowiedzi na życiowe pytania oraz odkryć swoje miejsce w Kościele na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym (REO). Można dołączyć jeszcze tylko jutro. Rekolekcje odbywają się w poniedziałki o godz. 19.30 w naszym kościele.

• Zachęcamy do włączenia się w comiesięczną modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa będące w kryzysie, która odbywa się w II środy miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00. Od środy rozpoczniemy nowennę do św. Józefa. Będziemy ją odmawiać po różańcu. Tekst nowenny znajduje się również na parafialnej stronie internetowej

• Rycerstwo Niepokalanej serdecznie zaprasza w środę o godz. 19.00 do kaplicy Najświętszego Sakramentu na comiesięczne spotkanie formacyjne, podczas którego wysłuchamy konferencji ks. proboszcza Tadeusza Aleksandrowicza nt. „Maryja – Córa Syjonu”.

• Kolejne spotkania biblijne odbędzie się w czwartek o godz. 19.30 w dolnym kościele. Poprowadzi je ks. Piotr Powałka.

• W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się koncert zespołu wokalnego IMPREVISTI. Usłyszymy arcydzieło hiszpańskiej muzyki renesansowej „Ciemne jutrznie” Luisa de Victorii.

• Rycerstwo Niepokalanej zaprasza do śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMPmodlitwy różańcowej w górnym kościele w każdą II sobotę miesiąca o godz. 10.50.

• W sobotę 13 marca przypada 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Otoczmy Ojca Świętego naszą serdeczną modlitwą.

• Przygotowaniem do I Komunii św. są cotygodniowe niedzielne Msze św. o godz. 10.30 i comiesięczna konferencja dla dzieci i rodziców. Zapraszamy dzieci na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.00 do górnego kościoła. Katecheza dla dzieci zaplanowana na niedzielę 14 marca ze względu na pandemię nie odbędzie się. Spotkanie tylko dla rodziców w czwartek 18 marca o godz. 19.30 będzie transmitowane online. Jest to ostateczny termin na dostarczenie świadectwa chrztu świętego dziecka.

• Uczniów klasy 5 i 6 szkoły podstawowej zapraszamy do oratorium w środy od godz. 16.30 w sali Instytutu Papieża Jana Pawła II. Zajęcia prowadzi ks. Piotr Powałka.

• Przypominamy o spotkaniach duszpasterstwa akademickiego NURT, które odbywają się w czwartki o godz. 20.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej; w piątki Wielkiego Postu po wieczornej Mszy św. i Drodze Krzyżowej; w I i II soboty miesiąca o godz. 11.15. W tym tygodniu w poniedziałek przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30.

• Wprowadziliśmy dodatkową Mszę św. w niedziele i święta o godz. 15.00.

• Wszystkie Msze św. odprawiane są w górnym kościele, ale przypominamy, że jest transmisja w dolnym kościele.

• Intencje mszalne można zamawiać w górnej zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach urzędowania kancelarii. Na razie intencje przyjmujemy do czerwca.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wejście od strony budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• W Niedziele Wielkiego Postu rozprowadzane są baranki czekoladowe. Dochód przekażemy na konto Stowarzyszenia „Kościół w Potrzebie”. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Szczegóły znajdują się na parafialnej stronie internetowej.

• Można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. W dolnym kościele jest transmisja głosu z górnej Świątyni. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je w dni powszednie.

• Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Przeznaczamy je na bieżącą działalność parafialną. Bóg zapłać.

• Ponownie otwarte jest dla zwiedzających Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego mieszczące się w pierścieniu Świątyni. Godziny zwiedzania: od czwartku do niedzieli w godz. 12.00-19.00 (ostatnie wejście o godz. 18.00, w czwartki zwiedzanie nieodpłatne).

• Fundacja im. Victorii Jankowskiej zaprasza w poniedziałek 8 marca na koncert w ósmą rocznicę śmierci Victorii, utalentowanej harfistki młodego pokolenia. Koncert poprzedzi Msza św. o godz. 18.00 w intencji zmarłej artystki. Tego dnia różaniec odmówimy przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30. Więcej informacji na parafialnej stronie internetowej.