III NIEDZIELA ADWENTU, 13 grudnia 2020 r.

• Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Radości – „Gaudete! Radujmy się, bo Pan jest już blisko!”. Trzecia niedziela Adwentu rozpoczyna Dni Kwartalne Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

• Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe przygotowujące nas do owocnego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego. Poprowadzi je ks. prof. Robert Skrzypczak, którego witamy w naszej wspólnocie parafialnej. WYJĄTKOWO nauki rekolekcyjne będą w niedzielę TYLKO na Mszach św. o godz. 9.00, 12.00 i 19.00, w dni powszednie TYLKO na dodatkowej Mszy św. wieczornej o godz. 19.30. Dzieci w ramach czuwania adwentowego zapraszamy na roraty.
    Spowiedź w czasie rekolekcji w poniedziałek, wtorek i środę od  godz. 19.00.

• Roraty odprawiane są o godz. 6.30 w górnym kościele. Na roraty przynosimy swoje  lampiony. Nie ma Mszy św. o godz. 7.00. Z powodu ograniczeń sanitarnych nie ma śniadanek, ale mamy zadania dla dzieci.

• Ojciec Święty Franciszek ogłosił w całym Kościele Rok św. Józefa, który rozpoczął się 8 grudnia br. i potrwa do 8 grudnia 2021 roku. Penitencjaria Apostolska w specjalnym Komunikacie podała, że z Rokiem św. Józefa związany jest dar specjalnych Odpustów.

• Przygotowaniem do I Komunii św. są cotygodniowe niedzielne Msze św. o godz. 10.30 i comiesięczna konferencja dla dzieci i rodziców. W związku z udzieleniem przez kard. Kazimierza Nycza dyspensy we Mszy św. można uczestniczyć online. Katecheza dla dzieci po Mszy św. zaplanowana na dziś ze względu na pandemię nie odbędzie się. Spotkanie online tylko dla rodziców w czwartek 17 grudnia o godz. 19.30. Transmisja na stronie parafialnej i Centrum Opatrzności Bożej. Można także przyjść do Świątyni, w której może przebywać 215 osób. Ostatni moment na przyniesienie aktu chrztu świętego dziecka ochrzczonego poza naszą parafią.

• Wieczór dla Jezusa będzie już w najbliższy piątek 18 grudnia. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 20.00. Będzie także okazja do spowiedzi od godz. 20.00.

• Małżonkowie, którzy obchodzą w tym roku okrągłą rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa (5, 10, 15 itd.) i chcą otrzymać z tej okazji dyplom z błogosławieństwem kard. Kazimierza Nycza, proszeni są o kontakt telefoniczny z Centrum Opatrzności Bożej (tel. 22 201 97 12). Termin zgłoszeń upływa 18 grudnia.

• Msza św. dziękczynna za dar rodziny pod przewodnictwem Kardynała zostanie odprawiona w święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa 27 grudnia o godz. 12.00.

• Wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00.

• Różaniec o ustanie pandemii odmawiamy w dni powszednie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

• Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa”. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.

• Zachęcamy do włączenia się w akcję Wigilia Bez Granic Online, której celem jest budowanie relacji między Polakami a cudzoziemcami studiującymi lub pracującymi w Polsce. Szczegóły na parafialnej stronie internetowej.

• Spowiedź w dni powszednie adwentu odbywa się na Mszy św. o godz. 6.30, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.

• W związku z rekolekcjami nie będzie cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy św.

• Kancelaria parafialna czynna jest normalnie. Od września także w poniedziałki w godz. 19.00-20.00.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wejście od strony budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. W Świątyni może przebywać maksymalnie: w kościele górnym – 215, w kaplicy 3 – 16, w dolnym kościele – 126, na chórze – 20. W dolnym kościele jest transmisja głosu z górnej Świątyni. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je w dni powszednie.

• Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne a przeznaczone na bieżącą działalność parafialną. Bóg zapłać.