II NIEDZIELA ZWYKŁA, 17 stycznia 2021 r.

• Koronka do Miłosierdzia Bożego dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00.

• Od 18 do 25 stycznia, święta Nawrócenia św. Pawła Apostoła, trwać będzie w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc (por. J 15, 5-9)”.

• We wtorek przypada wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, którego relikwie znajdują się w naszej Świątyni. Teksty modlitw zamieszczone są na parafialnej stronie internetowej.

• W czwartek i piątek, 21 i 22 stycznia, przypada Dzień BabciDzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych dziadkach również w modlitwie.

• W sobotę przypada 8. rocznica śmierci kard. Józefa Glempa, Prymasa Polski. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

• Msza św. w języku angielskim zostanie odprawiona w najbliższą sobotę o godz. 17.00 w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

• Decyzją kard. Kazimierza Nycza niedziela 24 stycznia będzie Dniem solidarności z Chorwacją. W kościołach na terenie archidiecezji warszawskiej po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji, które miało miejsce pod koniec grudnia.

• Osoby, które zgłosiły się na przygotowanie do bierzmowania (sakrament zostanie udzielony w 2022 r.), zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w czwartek 28 stycznia o godz. 19.15 w kościele (spowiedź, Msza św., sprawy organizacyjne).

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałki w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• We wtorki zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00, podczas których wypraszamy potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przy jego relikwiach.

• W czwartki po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do Opatrzności Bożej.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała. Różaniec odmawiamy w dni powszednie od poniedziałku do piątku przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30; w I i II soboty miesiąca o godz. 11.15, w pozostałe soboty po Mszy św. wieczornej.

• Od 25 grudnia do odwołania wprowadziliśmy dodatkową Mszę św. w niedziele i święta o godz. 15.00.

• Wszystkie Msze św. odprawiane są w górnym kościele, ale przypominamy, że jest transmisja w dolnym kościele.

• Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpoczniemy 2 lutego. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 19.30. Nie trzeba się wcześniej zapisywać, należy przyjść na pierwsze spotkanie. Prowadzony będzie w formie 10 konferencji. Odpowiedzialnym jest ks. Piotr Celejewski.

• Przygotowaniem do I Komunii św. są cotygodniowe niedzielne Msze św. o godz. 10.30 i comiesięczna konferencja dla dzieci i rodziców. W związku z udzieleniem przez kard. Kazimierza Nycza dyspensy we Mszy św. można uczestniczyć online.

• Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii górnej po każdej Mszy św. lub w godzinach urzędowania kancelarii. Na razie intencje przyjmujemy do czerwca.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wejście od strony budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. W Świątyni może przebywać maksymalnie 350 osób. W dolnym kościele jest transmisja głosu z górnej Świątyni. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je w dni powszednie.

• Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Przeznaczamy je na bieżącą działalność parafialną. Bóg zapłać.

WIZYTA DUSZPASTERSKA

W tym roku wizyta duszpasterska w naszej parafii odbywa się w inny niż w latach ubiegłych sposób. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych bloków na wieczorną Mszę św. w ich intencji.

• Poniedziałek, 18 stycznia, al. Rzeczypospolitej 2, 6, 8, 10, 12, 17 i 18
  • Wtorek, 19 stycznia, al. Rzeczypospolitej 20, 22, 23, 24 i 27
  • Środa, 20 stycznia, al. Rzeczypospolitej 29, 31 i 33 oraz ul. Oś Królewska 18
  • Czwartek, 21 stycznia, ul. Teodorowicza 3 i 4, Herbu Szreniawa 11 oraz Gieysztora 2, 4 i 6