II NIEDZIELA ADWENTU, 6 grudnia 2020 r.

• Dzisiaj przypada XXI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W szczególny sposób modlimy się za wiernych Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.

• Roraty odprawiane są o godz. 6.30 w górnym kościele. Na roraty przynosimy swoje  lampiony. Nie ma Mszy św. o godz. 7.00. Z powodu ograniczeń sanitarnych nie ma śniadanek, ale mamy zadania dla dzieci.

• Różaniec o ustanie pandemii odmawiamy w dni powszednie po wieczornej Mszy św., w tym tygodniu wyjątkowo w sobotę o godz. 11.15 z Rycerstwem Niepokalanej.

• Po Mszach św. rozprowadzane są świece CARITAS „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Dochód ze sprzedaży świec zostanie przekazany na hospicjum perinatalne przy Warszawskim Hospicjum dla Dzieci.

• Rekolekcje adwentowe przygotowujące nas do owocnego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy w III niedzielę Adwentu 13 grudnia. Będą trwały do środy. Poprowadzi je ks. Robert Skrzypczak. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na Mszach św. o godz. 9.00, 12.00 i 19.00, w dni powszednie na Mszy św. wieczornej o godz. 19.30.

• Wspólnota rodzinna Woda Życia zaprasza małżonków na otwarte spotkanie modlitewne, które odbędzie się dziś o godz. 15.00 w dolnym kościele. Szczegóły na plakacie w pylonie.

• We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. w intencjach zbiorowych o godz. 12.00 będzie połączona z Godziną Łaski. Intencje można składać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

• Rycerstwo Niepokalanej zaprasza 8 grudnia o godz. 18.00 na Mszę św. dziękczynną w 3. rocznicę powstawania wspólnoty i w intencji wszystkich jej członków. Po Eucharystii i różańcu, w dolnym kościele odbędzie się comiesięczne spotkanie formacyjne, podczas którego wysłuchamy konferencji nt. „Powołanie do świętości i służby”.

• Zachęcamy do włączenia się w comiesięczną modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa będące w kryzysie, która odbywa się w II środy miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00.

• Wspólnota Rycerstwo Niepokalanej zaprasza do śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP i modlitwy różańcowej w kaplicy Najświętszego Sakramentu o godz. 10.50 w każdą II sobotę miesiąca.

• Zachęcamy do włączenia się w akcję Wigilia Bez Granic Online, której celem jest budowanie relacji między Polakami a cudzoziemcami studiującymi lub pracującymi w Polsce. Szczegóły na parafialnej stronie internetowej.

• Przygotowaniem do I Komunii św. są cotygodniowe niedzielne Msze św. o godz. 10.30 i comiesięczna konferencja dla dzieci i rodziców. W związku z udzieleniem przez kard. Kazimierza Nycza dyspensy we Mszy św. można uczestniczyć online.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie epidemii, o zdrowie duszy i ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy św. Wyjątkowo w najbliższą sobotę różaniec o godz. 11.15

• Kancelaria parafialna czynna jest normalnie. Od września także w poniedziałki w godz. 19.00-20.00.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wejście od strony budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. W Świątyni może przebywać maksymalnie: w kościele górnym – 215, w kaplicy 3 – 16, w dolnym kościele – 126, na chórze – 20. W dolnym kościele jest transmisja głosu z górnej Świątyni. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je w dni powszednie.

• Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne a przeznaczone na bieżącą działalność parafialną. Bóg zapłać.