I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 21 lutego 2021 r.

• Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 15.00. Będzie ono połączone z Mszą św.

• Przez okres Wielkiego Postu po każdej Mszy św. sprawowanej w dni powszednie o godz. 12.00 będzie udzielane błogosławieństwo relikwiami Drzewa Krzyża Świętego.

• Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00, a po nim adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Różaniec odmówimy po Drodze Krzyżowej na początku adoracji.

• Rekolekcje wielkopostne dla dzieci planujemy od 22 do 24 marca, a dla dorosłych od piątej niedzieli Wielkiego Postu. Poprowadzi je ks. dr Andrzej Persidok.

• Jutro przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Przypomina ono, że Stolica Piotrowa jest podstawą jedności Kościoła. Będziemy się modlić, aby „pośród zamętu świata nasza wiara pozostała nienaruszona”.

• W piątek zapraszamy na Wieczór dla Jezusa. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 20.00.

• W sobotę o godz. 12.00 wraz z darczyńcami spotkamy się w Świątyni Opatrzności Bożej na Mszy św., by podziękować za łaskę Chrztu Świętego.

• Msza św. wypominkowa za naszych zmarłych w sobotę o godz. 18.00.

• Za tydzień niedziela Dzieła Pomocy Misjonarzom Ad gentes, dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.

• Tego dnia (28 lutego) na Mszy św. o godz. 12. 00 będziemy się modlić m.in. o błogosławione owoce beatyfikacji sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

• Wspólnota „Przymierze” zaprasza wszystkich, którzy chcą poznać Jezusa i znaleźć odpowiedzi na życiowe pytania oraz odkryć swoje miejsce w Kościele na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym (REO), które rozpoczną się 1 marca i będą się odbywały w kolejne poniedziałki o godz. 19.30 w naszym kościele. Rekolekcje trwają 10 tygodni.

• Ofiary złożone dzisiaj na tacę zostaną przeznaczone na Seminarium Duchowne.

• Przygotowaniem do I Komunii św. są cotygodniowe niedzielne Msze św. o godz. 10.30 i comiesięczna konferencja dla dzieci i rodziców. Zapraszamy dzieci na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.00 do górnego kościoła.

• Uczniów klasy 5 i 6 szkoły podstawowej zapraszamy do oratorium w środy od godz. 16.30 w sali Instytutu Papieża Jana Pawła II. Zajęcia prowadzi ks. Piotr Powałka.

• Przypominamy o spotkaniach duszpasterstwa akademickiego NURT, które odbywają się w czwartki o godz. 20.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele w poniedziałki w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej; w piątki Wielkiego Postu po wieczornej Mszy św. i Drodze Krzyżowej; w I i II soboty miesiąca o godz. 11.15.

• Od 25 grudnia do odwołania wprowadziliśmy dodatkową Mszę św. w niedziele i święta o godz. 15.00.

• Wszystkie Msze św. odprawiane są w górnym kościele, ale przypominamy, że jest transmisja w dolnym kościele.

• Intencje mszalne można zamawiać w górnej zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach urzędowania kancelarii. Na razie intencje przyjmujemy do czerwca.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wejście od strony budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. W dolnym kościele jest transmisja głosu z górnej Świątyni. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je w dni powszednie.

• Ponownie otwarte jest dla zwiedzających Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego mieszczące się w pierścieniu Świątyni. Godziny zwiedzania: od czwartku do niedzieli w godz. 12.00-19.00 (ostatnie wejście o godz. 18.00, w czwartki zwiedzanie nieodpłatne).

• Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Przeznaczamy je na bieżącą działalność parafialną. Bóg zapłać.