I NIEDZIELA ADWENTU, 29 listopada 2020 r.

• Rozpoczynamy ADWENT, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Roraty odprawiane będą o godz. 6.30 w górnym kościele. Na roraty przynosimy swoje  lampiony. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Z powodu ograniczeń sanitarnych nie może być śniadanek, ale będziemy mieć pewne zadania dla dzieci. TRANSMISJA RORAT.

• Po Mszach św. rozprowadzane są świece CARITAS „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Dochód ze sprzedaży świec zostanie przekazany na hospicjum perinatalne przy Warszawskim Hospicjum dla Dzieci.

• W naszej tradycji utrwalił się zwyczaj ustawiania w kościele wieńca adwentowego z czterema świecami symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Postarajmy się o taką dekorację także w naszych domach.

• Rekolekcje adwentowe przygotowujące nas do owocnego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy w III niedzielę Adwentu 13 grudnia. Będą trwały do środy. Poprowadzi je ks. Robert Skrzypczak. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na Mszach św. o godz. 9.00, 12.00 i 19.00, w dni powszednie na Mszy św. wieczornej o godz. 19.30.

• Wspólnota Apostolstwa Miłosierdzia i Dobrej Śmierci zaprasza do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich dusz w czyśćcu cierpiących i za zatwardziałych grzeszników w pierwszy wtorek miesiąca o godz. 17.45.

• Wspólnota św. Szarbela zaprasza na Wieczór Modlitwy – Eucharystię, adorację i uwielbienie przy relikwiach św. Szarbela, który odbędzie się w środę o godz. 20.00 w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

• I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie oraz zakonne z naszej parafii. Po niej Godzina Święta czyli wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

• I piątek miesiąca możliwość spowiedzi rano, w południe i od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe. Dodatkowa Msza św. o godz. 20.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 21.30 (adoracja w kaplicy Najświętszego Sakramentu). W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. O pierwszym piątku szczególnie przypominamy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom.

• I sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.15 w górnej Świątyni. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej. Wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP rozpocznie się o godz. 10.50.

• Wspólnota rodzinna Woda Życia zaprasza małżonków na otwarte spotkanie modlitewne w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w dolnym kościele. Szczegóły na plakacie w pylonie.

• W niedzielę 6 grudnia przypada XXI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Tego dnia będziemy się modlić za wiernych Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.

• Ofiary złożone dzisiaj na tacę zostaną przeznaczone na Seminarium Duchowne.

• Przygotowaniem do I Komunii św. są cotygodniowe niedzielne Msze św. o godz. 10.30 i comiesięczna konferencja dla dzieci i rodziców. W związku z udzieleniem przez kard. Kazimierza Nycza dyspensy we Mszy św. można uczestniczyć online.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie epidemii, o zdrowie duszy i ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy św. Wyjątkowo w najbliższą sobotę różaniec o godz. 11.15

• Kancelaria parafialna czynna jest normalnie. Od września także w poniedziałki w godz. 19.00-20.00.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wejście od strony budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. W Świątyni może przebywać maksymalnie: w kościele górnym – 215, w kaplicy 3 – 16, w dolnym kościele – 126, na chórze – 20. W dolnym kościele jest transmisja głosu z górnej Świątyni. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je w dni powszednie.

• Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne a przeznaczone na bieżącą działalność parafialną. Bóg zapłać.