DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA, 8 sierpnia 2021 r.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00.

• W lipcu i sierpniu w niedziele i święta nie ma Mszy św. o godz. 8.00 i 15.00.

• W poniedziałek przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy, a we wtorek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

• Zachęcamy do włączenia się w comiesięczną modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa będące w kryzysie, która odbywa się w II środy miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00.

• W sobotę obchodzić będziemy wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, którego relikwie znajdują się w naszej Świątyni.

• W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów podczas każdej Mszy św.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w górnym kościele w poniedziałki w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• We wtorki zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00, podczas których potrzebne łaski wypraszamy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przy jego relikwiach.

• W czwartki po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do Opatrzności Bożej.

• Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji w intencji trzeźwości narodu.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej; w I i II soboty miesiąca o godz. 11.15. W tym tygodniu o godz. 11.30.

• Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci typu hulajnogi, rowerki zostawiamy w pylonie przy wejściu do Świątyni.

• Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w niedziele i święta. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.

• Wszystkie nabożeństwa są dostępne online na kanale YouTube Centrum Opatrzności Bożej i parafialnej stronie internetowej.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się:
    po Mszy św. o godz. 7.00,
    15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00,
    od godz. 17.30 do 18.00;
    w niedziele 15 min. przed Mszą św.

• Wyjątkowo w czasie wakacji, wieczorna kancelaria czynna jest od godz. 19.15 ze względu na trwający w tym czasie różaniec w Świątyni.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Przy wejściu do Świątyni od strony parkingu i przystanku zamontowaliśmy kropielnice bezdotykowe.

• Nie można już korzystać z dyspensy od uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej i w święta nakazane. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

• Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Przeznaczamy je na bieżącą działalność parafialną oraz zbieramy fundusze na boisko sportowe. Bóg zapłać.

• W dawnej kaplicy jest punkt szczepień przeciw COVID.