DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA, 20 czerwca 2021 r.

• Dzisiaj na Mszy św. o godz. 13.15 obchodzić będziemy uroczystość I Komunii św.

• Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona będzie z Mszą św. o godz. 15.00.

• Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele po Mszy św. o godz. 19.00.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele w poniedziałki w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• We wtorki zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00, podczas których wypraszamy potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przy jego relikwiach.

• W czwartek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

• W każdy czwartek po wieczornej Mszy św. modlimy się w czasie nabożeństwa do Opatrzności Bożej.

• W piątek zapraszamy na Wieczór dla Jezusa. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 20.00, po niej wspólna adoracja do godz. 22.00.

• Msza św. wypominkowa za naszych zmarłych w sobotę o godz. 18.00.

• Od niedzieli 4 lipca przechodzimy na wakacyjny porządek Mszy św. W niedziele i święta nie będzie Mszy św. o godz. 8.00 i 15.00.

• Wszystkie nabożeństwa dostępne online na kanale YouTube Centrum Opatrzności Bożej i parafialnej stronie internetowej.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała. Różaniec odmawiamy w tym tygodniu po Mszy św. z dziećmi i nabożeństwie czerwcowym w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Wszystkie Msze św. odprawiane są w górnym kościele, ale przypominamy, że jest transmisja w dolnym kościele. Na nabożeństwie może przebywać 1000 osób w górnej Świątyni i 500 w dolnej. Od soboty 26 czerwca będzie mogło przebywać 1500 osób w górnej Świątyni i 750 w dolnej.

• Przy wejściu do Świątyni od strony parkingu i przystanku zamontowaliśmy bezdotykowe kropielnice.

• Od dziś nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej i w święta nakazane. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

• Z woli kard. Kazimierza Nycza, naszego arcybiskupa, w naszej parafii nastąpią zmiany personalne wśród księży wikariuszy. Ksiądz Bartosz Kuczmarski został mianowany wikariuszem parafii św. Aleksandra w Warszawie, w dekanacie śródmiejskim.

• Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Przeznaczamy je na bieżącą działalność parafialną oraz zbieramy fundusze na boisko sportowe. Bóg zapłać.

• W dawnej kaplicy jest punkt szczepień przeciw COVID.