DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA, 5 września 2021 r.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00.

• Dzisiaj Msze św. o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30. Poświęcenie tornistrów na Mszy św. o godz. 10.30.

• Od wczoraj gościmy ks. Teodora Sawielewicza z Oleśnicy. Ksiądz Teodor będzie odprawiał Msze św. dziś o godz. 19.00 i 20.30, podczas których wygłosi kazanie.

• Dzisiaj rozpoczyna się nowenna przed Świętem Podwyższenia Krzyża Świętego. Treść nowenny zamieszczona jest na parafialnej stronie internetowej.

• W PRZYSZŁYM TYGODNIU WSZYSTKIE MSZE ŚW. BĘDĄ ODPRAWIANE W DOLNYM KOŚCIELE.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele w poniedziałki w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• Spotkanie dzieci i rodziców przed I Komunią św., która odbędzie się 19 września o godz. 13.00, odbędzie się jutro 6 września o godz. 19.00 w górnym kościele.

• W środę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Siewnej). Porządek Mszy św. jak w dni powszednie.

• Tego dnia rozpoczyna się nowenna przed wspomnieniem św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Zachęcamy do modlitwy w tym szczególnym czasie. Tekst nowenny zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej.

• Zachęcamy do włączenia się w comiesięczną modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa będące w kryzysie, która odbywa się w II środy miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00.

• Rycerstwo Niepokalanej serdecznie zaprasza w środę 8 września o godz. 19.15 na otwarte spotkanie formacyjne, które odbędzie się w dolnym kościele.

• Wspólnota św. Szarbela  zaprasza na Wieczór Modlitwy, czyli Eucharystię, adorację i świadectwo przy relikwiach  św. Szarbela, w środę 15 września  o godz. 20.00 w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

• Wspólnota Rycerstwo Niepokalanej zaprasza do śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP i modlitwy różańcowej  o godz. 10.50 w każdą II sobotę miesiąca.

• Dzieci z klas III szkoły podstawowej oraz ich rodziców zapraszamy na pierwsze spotkanie przygotowujące do sakramentu pokuty oraz Eucharystii w 2022 r., które odbędzie się w niedzielę 26 września o godz. 17.00. O tej godzinie rozpoczniemy Mszę św.

• Od 3 do 11 września trwa bezpośrednie przygotowanie wiernych do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Nowenną za wstawiennictwem przyszłych błogosławionych modlimy się w tych dniach po Mszy św. o godz. 18.00.

• POGRZEB naszego seniora, KS. PRAŁATA PRZEMYSŁAWA ROGOWSKIEGO, będzie w piątek o godz. 13.30 w dolnym kościele. Ciało zostanie złożone w Alei Darczyńców.

• W sobotę o godz. 20.00 odbędzie się uroczysty koncert SOLI DEO z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej. Podczas koncertu  będzie można usłyszeć utwory F. Chopina, M. Góreckiego, W. Kilara, W. Lutosławskiego, K. Pendereckiego, P. Sydora i K. Szymanowskiego. Koncert zostanie zarejestrowany przez TVP

• W związku z beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, która odbędzie się 12 września, MSZE ŚW. OGÓLNODOSTĘPNE będą w sobotę o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 8.00 w Panteonie Wielkich Polaków (będzie sprawdzanie pirotechniczne) oraz o godz. 19.00 (z udziałem chóru Scholares Minores pro Musica Antiqua w 338. rocznicę wiktorii wiedeńskiej, po Mszy św. krótki koncert) i o godz. 20.30.

• MSZA ŚW. BEATYFIKACYJNA o godz. 12.00 za względów sanitarnych będzie dostępna tylko dla osób z wejściówkami (zarówno wewnątrz, jak i na placu przed świątynią). Wejściówki rozprowadza w całej Polsce komitet organizacyjny Kurii Warszawskiej. Ponieważ ich liczba jest ograniczona, prosimy naszych parafian o wyrozumiałość. Naszą Świątynię udostępniamy gościom z kraju i zagranicy. Msza św. będzie transmitowana przez TVP i inne stacje.

• Zapraszamy Parafian, Przyjaciół Opatrzności Bożej i Darczyńców na odpust parafialny połączony z dniem skupienia, który odbędzie się w tym roku, wyjątkowo tylko w sobotę 18 września. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 adoracją Najświętszego Sakramentu, a zakończą Mszą św. o godz. 12.00. Nauki będzie głosił ks. Piotr Celejewski. O godz. 11.00 wygłosi konferencję pt. „Opatrzność Boża drogowskazem życia chrześcijanina”.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy nowenną do Opatrzności Bożej, którą będziemy się modlić przed odpustem każdego dnia od czwartku 9 września po wieczornej Mszy św.

• Decyzją kard. Kazimierza Nycza Archidiecezja Warszawska włącza się w dzieło pomocy uchodźcom z Afganistanu. Wobec trudnej sytuacji panującej w Afganistanie i dużej liczby uchodźców, Caritas Polska organizuje konkretną pomoc dla poszkodowanych przebywających na terenie naszego kraju. Dzisiaj po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek przy wyjściu głównym.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej; w I i II sobotę miesiąca o godz. 11.15.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Nie można już korzystać z dyspensy od uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej i w święta nakazane. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

• Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Przeznaczamy je na bieżącą działalność parafialną oraz zbieramy fundusze na boisko sportowe. Bóg zapłać.