2. NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM, 3 stycznia 2021 r.

• Po Mszy św. o godz. 15.00 będziemy się modlić Koronką do Miłosierdzia Bożego, prosząc o Boże Miłosierdzie i potrzebne łaski na rok 2021. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• W ramach comiesięcznego spotkania wspólnota rodzinna Woda Życia zaprasza małżonków wraz z rodzinami dzisiaj na Mszę św. o godz. 15.00.

• We wtorki zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00, podczas których wypraszamy potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przy jego relikwiach.

• W środę obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Taca przeznaczona zostanie na misje.

• Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

• W I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie oraz zakonne z naszej parafii. Po niej różaniec i Godzina Święta czyli wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

• W każdy czwartek po wieczornej Mszy św. odprawiane jest nabożeństwo do Opatrzności Bożej.

• Rycerstwo Niepokalanej zaprasza do śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMPmodlitwy różańcowej w kaplicy Najświętszego Sakramentu w każdą II sobotę miesiąca o godz. 10.50.

• Członków Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w II sobotę miesiąca (9 stycznia) po Mszy św. o godz. 12.00 w górnym kościele. Na spotkaniu będzie można odebrać tajemnice do modlitwy w kolejnych miesiącach. Do czasu odebrania tajemnic, członkowie odmawiają obecną tajemnicę z grudnia.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą św. o godz. 18.00. Wyjątkowo w I i II soboty miesiąca o godz. 11.15.

• Od 25 grudnia do 17 stycznia włącznie wprowadziliśmy dodatkową Mszę św. w niedzielę i święta o godz. 15.00.

• Wszystkie Msze św. odprawiane są w górnym kościele, ale przypominamy, że jest transmisja w dolnym kościele.

• Przygotowaniem do I Komunii św. są cotygodniowe niedzielne Msze św. o godz. 10.30 i comiesięczna konferencja dla dzieci i rodziców. W związku z udzieleniem przez kard. Kazimierza Nycza dyspensy we Mszy św. można uczestniczyć online.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00,  od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.

• Najbliższa cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek 11 stycznia w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wejście od strony budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. W Świątyni może przebywać maksymalnie 350 osób. W dolnym kościele jest transmisja głosu z górnej Świątyni. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je w dni powszednie.

• Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne a przeznaczone na bieżącą działalność parafialną. Bóg zapłać.

WIZYTA DUSZPASTERSKA

W tym roku wizyta duszpasterska w naszej parafii będzie przeprowadzona w inny sposób. Będziemy zapraszali mieszkańców poszczególnych bloków na wieczorną Mszę św. w ich intencji.

• Poniedziałek, 4 stycznia, ul. Sejmu Czteroletniego 2ul. Ledóchowska 5
  • Wtorek, 5 stycznia, ul. Branickiego 9, 10, 11 i 12
  • Środa, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)
  • Czwartek, 7 stycznia, ul. Branickiego 14 i 16