Wigilijna świeca Caritas wskazuje na prawdziwe światło naszego życia-2020

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim osobom,

które kupując świece CARITAS

wsparły Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Środki uzyskane z rozprowadzenia świec Caritas pozwoliły nam na wsparcie:

• „Domu Chleba” prowadzonego przez oo. barnabitów (2 520 zł)
  • „Kościoła w Potrzebie” na rzecz dzieci żyjących w miejscach objętych działaniami wojennymi (2 000 zł)
  • pomoc rodzinie z niepełnosprawną córką – przygotowanie paczki świątecznej (1 000 zł)

Wigilijna świeca Caritas wskazuje na prawdziwe światło naszego życia. Nie służy ona jedynie tworzeniu nastroju i dodawaniu blasku pięknie nakrytemu stołowi. Pokazuje natomiast Jezusa Chrystusa, Emmanuela – Boga z nami, który jest darem kochającego Ojca dla ludzkości  – powiedział bp Artur Miziński, sekretarz generalny Episkopatu Polski.

Parafialny zespół CARITAS
będzie rozprowadzał świece
od I niedzieli Adwentu.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to inicjatywa, dzięki której Polacy już od 1994 r. w bardzo skuteczny sposób pomagają potrzebującym dzieciom. W ramach kolejne edycji tej niezwykle popularnej akcji Caritas przygotowała świece, które zapłoną na naszych wigilijnych stołach. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc dla dzieci w Polsce i za granicą.

Biskup Miziński podkreślił: „Niech światło tej świecy łączy Polaków w czynieniu dobra. Jezus przyszedł do nas jako małe, bezbronne dziecię i dał nam szansę na spotkanie Boga w drugim człowieku, szczególnie tym małym i potrzebującym wsparcia”.

Sekretarz Generalny Episkopatu Polski zachęca do włączenia się w akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Za: https://episkopat.pl