Zbiórka przyborów szkolnych

Zachęcamy do zbiórki przyborów szkolnych dla dzieci rozpoczynających i kontynuujących naukę.
Zebrane w tygodniu plecaki, zeszyty, piórniki i inne potrzebne uczniom artykuły papiernicze trafią do przyszpitalnych szkół w Polsce oraz do polskich dzieci w szkołach parafialnych za naszą wschodnią granicą.

Wesprzyj Stowarzyszenie „Lekarze Nadziei”

Zapraszamy do włączenia się w akcję zbiórki darów na rzecz Stowarzyszenia „Lekarze Nadziei” niosących specjalistyczną pomoc medyczną w Przychodni dla Bezdomnych.

Caritas znaczy miłość. Podaruj innym cząstkę siebie

Zamierzenia Parafialnego Zespołu Caritas: powołanie jak największej grupy woluntariuszy z osób młodych – młodzieży szkolnej i studentów; współpraca z Caritas Archidiecezji Warszawskiej oraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej na terenie Wilanowa, udział w ogólnopolskich akcjach i programach Caritas.

Program „Skrzydła”

W związku z liczną i hojną dotychczasową pomocą dla dzieci ze strony Parafian gorąco zachęcamy do włączenia się w akcję „Skrzydła” prowadzoną przez Caritas. Pomoc dotyczy konkretnego dziecka z Polski potrzebującego regularnego wsparcia materialnego.

Miłosierdzie jest jedno. Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

W II i III niedzielę Adwentu oraz w soboty po Mszach św. roratnich (9 i 16 grudnia) będą rozprowadzane świece Caritas. Płonące światło świecy „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” jest wyrazem naszej gotowości dzielenia się z innymi tym, co posiadamy, tak, aby radość z narodzin Chrystusa mogła stać się ich udziałem.

„Klucze do Nieba” i „Komórki na misje”

Parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę starych kluczy i telefonów komórkowych wraz z ładowarkami w ramach akcji Księży Werbistów „Klucze do Nieba” i „Komórki na misje”. Klucze i telefony można wkładać do kosza wystawionego przy zakrystii w Panteonie Wielkich Polaków oraz w niedziele w szklanym wejściu do górnej świątyni.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Od II niedzieli Adwentu będą rozprowadzane świece Caritas. Płonące światło świecy „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” jest wyrazem naszej gotowości dzielenia się z innymi tym, co posiadamy, tak, aby radość z narodzin Chrystusa mogła stać się ich udziałem.

Program „Skrzydła”

1% dla Caritas

Podaruj1% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Uzyskane w ten sposób pieniądze trafiają bezpośrednio do potrzebujących! Caritas Archidiecezji Warszawskiej jest Organizacją Pożytku Publicznego, która od 25 lat udziela pomocy najbardziej potrzebującym.