„Klucze do Nieba” i „Komórki na misje”

Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą
i gdzie złodzieje włamują się, i kradną.
Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą
i gdzie złodzieje nie włamują się, i nie kradną.
Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje.

(Mt 6 19-21)

Parafialny zespół Caritas prowadzi zbiórkę starych kluczy i telefonów komórkowych wraz z ładowarkami w ramach akcji  Księży Werbistów „Klucze do Nieba” i  „Komórki na misje”. Klucze i telefony można wkładać do kosza wystawionego przy zakrystii w Panteonie Wielkich Polaków oraz w niedziele w szklanym wejściu do górnej świątyni od 13 do 25 listopada.

Nie jest prawda, że stary, złamany czy pochodzący z wymienionego zamka klucz nie otworzy już żadnych drzwi. Jeżeli jest zrobiony z metalu szlachetnego – i jeżeli jest ich dużo – dzieją się cuda. Sprzedawane jako kolorowy złom w dużej ilości potrafią dokonać rzeczy niezwykłych. Mogą pomóc misjonarzom w głoszeniu Ewangelii, a tym samym pomagają w otwarciu drzwi do nieba wielu ludziom niezależnie od rasy i kraju pochodzenia. Otwórzmy szeroko drzwi do nieba wszystkim, pamiętając, że każdy klucz jest na wagę złota.

Otwórzmy szuflady, wyciągnijmy niepotrzebne stare klucze, kluczyki, telefony komórkowe z ładowarkami, smartfony i podzielmy się naszymi  „skarbami” z potrzebującymi. Z telefonów prosimy usunąć dane osobowe i wyczyścić pamięć.

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej