Program Rodzina Rodzinie

W niedzielę 30 maja pragniemy w naszej parafii rozpocząć zbiórkę w ramach akcji CARITAS POLSKA – RODZINA RODZINIE. Mamy nadzieję na wsparcie miesięczne co najmniej dwóch rodzin syryjskich.

Jałmużna postna

Ze sprzedaży baranków wielkanocnych i skarbonek zebraliśmy 10 820 zł.
Środki te przeznaczyliśmy na wsparcie: „Domu Chleba” prowadzonego przez oo. barnabitów, hospicjum prowadzonego przez siostry Felicjanki, parafialnego zespołu Caritas.
Serdeczne Bóg zapłać za hojne zasilenie funduszu jałmużny postnej.

1% podatku dla Caritas Archidiecezji Warszawskiej

Aby zadysponować na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej kwotą jednego procenta swojego podatku dochodowego należy: znaleźć w formularzu PIT część zatytułowaną: „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego”; wpisać pod odpowiednią pozycją numer KRS Caritas AW – 0000225750; wpisać pod następną pozycją kwotę 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Boże Narodzenie 2020

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy nawzajem pokoju Chrystusowego, zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Niech nadchodzący nowy rok przyniesie jak najwięcej łask Bożych, byśmy doświadczali Bożej mocy co dnia i by Pan Jezus Chrystus zawsze był przy nas.

IV Światowy Dzień Ubogich. Zbiórka CARITAS

„Trudno jest utrzymać wzrok na ubogim, ale jest to konieczne, aby obrać w naszym życiu osobistym i społecznym słuszny kierunek. Nie chodzi tu o wielomówstwo, ale przede wszystkim o konkretne zaangażowanie życia poruszonego przez miłość Boga. (...) Ubodzy są i zawsze będą z nami (por. J 12, 8), aby pomóc nam przyjąć towarzystwo Chrystusa w codzienności”. (fragment orędzia pp. Franciszka)

Wielkopostna zbiórka odzieży ODWOŁANA

Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego we współpracy z Parafialnym Zespołem Caritas organizują wielkopostną zbiórkę odzieży, środków czystości i środków opatrunkowych dla osób bezdomnych.

Program „Skrzydła”

Program Skrzydła ma na celu długotrwałe wsparcie dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich w zaspokajaniu podstawowych potrzeb umożliwiających edukację na odpowiednim poziomie. Do programu wskazywane są dzieci z rodzin o bardzo trudnej sytuacji materialnej, czasami dotkniętych dodatkowym problemem.

Wigilijna świeca Caritas wskazuje na prawdziwe światło naszego życia

Wigilijna świeca Caritas wskazuje na prawdziwe światło naszego życia. Nie służy ona jedynie tworzeniu nastroju i dodawaniu blasku pięknie nakrytemu stołowi. Pokazuje natomiast Jezusa Chrystusa, Emmanuela – Boga z nami, który jest darem kochającego Ojca dla ludzkości.