Boże Narodzenie 2020

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy nawzajem pokoju Chrystusowego, zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Niech nadchodzący nowy rok przyniesie jak najwięcej łask Bożych, byśmy doświadczali Bożej mocy co dnia i by Pan Jezus Chrystus zawsze był przy nas.

IV Światowy Dzień Ubogich. Zbiórka CARITAS

„Trudno jest utrzymać wzrok na ubogim, ale jest to konieczne, aby obrać w naszym życiu osobistym i społecznym słuszny kierunek. Nie chodzi tu o wielomówstwo, ale przede wszystkim o konkretne zaangażowanie życia poruszonego przez miłość Boga. (...) Ubodzy są i zawsze będą z nami (por. J 12, 8), aby pomóc nam przyjąć towarzystwo Chrystusa w codzienności”. (fragment orędzia pp. Franciszka)

Wielkopostna zbiórka odzieży ODWOŁANA

Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego we współpracy z Parafialnym Zespołem Caritas organizują wielkopostną zbiórkę odzieży, środków czystości i środków opatrunkowych dla osób bezdomnych.

1% podatku dla Caritas Archidiecezji Warszawskiej

Aby zadysponować na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej kwotą jednego procenta swojego podatku dochodowego należy: znaleźć w formularzu PIT część zatytułowaną: „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego”; wpisać pod odpowiednią pozycją numer KRS Caritas AW – 0000225750; wpisać pod następną pozycją kwotę 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Program „Skrzydła”

Program Skrzydła ma na celu długotrwałe wsparcie dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich w zaspokajaniu podstawowych potrzeb umożliwiających edukację na odpowiednim poziomie. Do programu wskazywane są dzieci z rodzin o bardzo trudnej sytuacji materialnej, czasami dotkniętych dodatkowym problemem.

Wigilijna świeca Caritas wskazuje na prawdziwe światło naszego życia

Wigilijna świeca Caritas wskazuje na prawdziwe światło naszego życia. Nie służy ona jedynie tworzeniu nastroju i dodawaniu blasku pięknie nakrytemu stołowi. Pokazuje natomiast Jezusa Chrystusa, Emmanuela – Boga z nami, który jest darem kochającego Ojca dla ludzkości.

1% podatku dla Caritas Archidiecezji Warszawskiej

Świeca, która tworzy polską Wigilię

Od I niedzieli Adwentu po Mszach św. będą rozprowadzane świece Caritas. Płonące światło świecy „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” jest wyrazem naszej gotowości dzielenia się z innymi tym, co posiadamy, tak, aby radość z narodzin Chrystusa mogła stać się ich udziałem.

Zbiórka przyborów szkolnych

Zachęcamy do zbiórki przyborów szkolnych dla dzieci rozpoczynających i kontynuujących naukę.
Zebrane w tygodniu plecaki, zeszyty, piórniki i inne potrzebne uczniom artykuły papiernicze trafią do przyszpitalnych szkół w Polsce oraz do polskich dzieci w szkołach parafialnych za naszą wschodnią granicą.