Aktualności

Transmisja nabożeństw ze Świątyni Opatrzności Bożej (lipiec)

Wszystkie Msze św. i nabożeństwa odprawiane są w górnym kościele. Zachęcamy do osobistego uczestniczenia w Mszy św. i przyjęcia Komunii św. sakramentalnej.
WAKACYJNY PORZĄDEK MSZY ŚW. Msze św. w niedziele o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30, w dni powszednie o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.

MSZE ŚW. W GÓRNEJ ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

Wszystkie Msze św. odprawiane są w górnej świątyni.
Msze św. w niedziele o godz.: 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
W WAKACJE NIE BĘDZIE MSZY ŚW. O GODZ. 8.00 i 15.00.
Msze św. w tygodniu: 7.00, 12.00 i 18.00.

Komunikat parafialny (aktualizacja 2021-07-14)

Drodzy Parafianie,
jesteśmy dalej w stanie epidemii. Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi odprawiania Mszy św. i nabożeństw w naszej Świątyni, a także innymi zaleceniami Rady Stałej Komisji Episkopatu Polski.

„Tajemnica szczęścia” – 15 modlitw św. Brygidy

Jezus posłużył się św. Brygidą Szwedzką, aby przekazać tę modlitwę osobom otwartym na potrzebne łaski. Święta głęboko przeżyła wyróżnienie i związała się jeszcze mocniej z Chrystusem nadprzyrodzoną miłością, gotowa wypełnić Jego wolę przez życie i śmierć.

Jak przyjmować Komunię Świętą na rękę?

Przy udzielaniu Komunii Świętej do ust każdy kapłan kilka razy w roku spotyka sytuację, że Pan Jezus upada na ziemię. Patena czasem uchroni przed tym upadkiem, ale częściej nie uchroni. Przy udzielaniu Komunii Świętej na rękę nie spotkałem się jeszcze nigdy, aby Pan Jezus upadł na ziemię.

Lipiec miesiącem szczególnej czci Krwi Chrystusa

Święty Jan XXIII ogłosił w 1960 r. list apostolski „Inde a Primis” o rozszerzaniu nabożeństwa ku czci Przenajdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa. W ten sposób Ojciec Święty zachęcał wiernych, aby w lipcu tematem swych rozmyślań uczynili Krew Chrystusa.

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej

Na 88 dni przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej kard. Kazimierz Nycz ogłosił, że uroczystość beatyfikacyjna odbędzie się 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. – Będzie miała charakter międzynarodowy i ogólnopolski ale też medialny – dodał przewodniczący komitetu organizacyjnego bp Rafał Markowski.

Papieska Intencja Apostolstwa Modlitwy na lipiec

» Intencja powszechna – Przyjaźń społeczna
Módlmy się, abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, gospodarczych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji twórcami dialogu i przyjaźni.

Archiwum

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej