Aktualności

Transmisja nabożeństw ze Świątyni Opatrzności Bożej (październik)

Wszystkie Msze św. i nabożeństwa odprawiane są w górnym kościele. Zachęcamy do osobistego uczestniczenia w Mszy św. i przyjęcia Komunii św. sakramentalnej.
Msze św. w niedziele o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30, w dni powszednie o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.

Komunikat parafialny (aktualizacja 2020-10-16)

Drodzy Parafianie, w związku z wprowadzeniem stanu epidemii prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi odprawiania Mszy św. i nabożeństw w naszej Świątyni, a także innymi zaleceniami Rady Stałej Komisji Episkopatu Polski.

Jak przyjmować Komunię Świętą na rękę?

Przy udzielaniu Komunii Świętej do ust każdy kapłan kilka razy w roku spotyka sytuację, że Pan Jezus upada na ziemię. Patena czasem uchroni przed tym upadkiem, ale częściej nie uchroni. Przy udzielaniu Komunii Świętej na rękę nie spotkałem się jeszcze nigdy, aby Pan Jezus upadł na ziemię.

Nabożeństwo do Opatrzności Bożej

Na nabożeństwo do Opatrzności Bożej zapraszamy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Podczas wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy litanię do Opatrzności Bożej, przedstawimy Bogu nasze prośby i dziękczynienia (można je składać przy wejściu do kościoła), pomodlimy się do Matki Bożej Opatrzności.

ODWOŁANE: Katechezy Drogi Neokatechumenalnej

Katechiści i wspólnota zapraszają dorosłych i młodzież we wtorki i czwartki o godz. 20.00.
Droga Neokatechumenalna jest duszpasterstwem parafialnym wprowadzającym w chrześcijaństwo. Stanowi drogę nawrócenia, dzięki której można odkryć bogactwo chrztu. Jest narzędziem, które prowadzi do pełni chrześcijaństwa – daje moc przyjęcia Krzyża.

Holy Mass in English

As of current situation in Warsaw, we appreciate being able to celebrate the Holy Eucharist together with necessary precautions. We will see each other on upcoming Saturday for the anticipated Holy Mass.
The Mass will be celebrated on Saturday October 24 at 5 pm.

Nowenna do św. Jana Pawła II

Boże i Ojcze, nawrócić się do Ciebie, to odnaleźć Twoje Miłosierdzie, tę miłość cierpliwą i łaskawą, która w Tobie nie zna miary. Dziękujemy Ci, Boże, żeś niestrudzonego świadka i apostoła Twego Miłosierdzia, Świętego Papieża Jana Pawła II ukoronował chwałą świętych i pozwolił nam cieszyć się jego orędownictwem w niebie.

„Oto ja, poślij mnie!”. Orędzie Ojca Świętego

Pragnę wyrazić wdzięczność Bogu za zaangażowanie, z jakim przeżywany był w całym Kościele, w październiku ubiegłego roku, Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Jestem przekonany, że przyczynił się on do pobudzenia nawrócenia misyjnego w wielu wspólnotach, na drodze wskazanej przez temat: „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa w misji na świecie”.

Ekspozycja artystyczno-multimedialna poświęcona Janowi Pawłowi II

Narodowy Bank Polski otwiera okolicznościową ekspozycję artystyczno-multimedialną, prezentującą monety kolekcjonerskie z wizerunkiem papieża Jana Pawła II. Ekspozycję można zobaczyć od 16 października do 17 listopada w siedzibie Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Papieska intencja modlitwy na październik 2020

» Intencja ewangelizacyjna – Misja świeckich w Kościele
Módlmy się, aby na mocy chrztu wierni świeccy, zwłaszcza kobiety, mieli większy udział w instytucjach odpowiedzialnych za Kościół.

Ujednolicone formuły modlitw

» Ojcze nasz (Modlitwa Pańska)
» Zdrowaś Maryjo (Pozdrowienie Anielskie)
» Królowo nieba (Regina caeli)
» Pod Twoją obronę
» Pomnij, o Najświętsza Panno (Modlitwa św. Bernarda)
» Witaj, Królowo

Poradnia dla narzeczonych tylko ON-LINE

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego od 16 marca 2020 r. decyzją Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Warszawskiej poradnia dla narzeczonych będzie prowadzona on-line.

Archiwum

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej